Kameras – avots informācijai par faktisko laiku

Pēdējā laikā internetā var skatīties arvien vairāk tīmekļa kameru tiešraižu. Tiesa, vairums kameru atrodas Rīgā un Latvijas reģionos to ir maz, turklāt tās pašas galvenokārt izvietotas slēpošanas trasēs, daļa no tām darbojas tikai slēpošanas sezonā.

Tā kā es nedzīvoju Rīgā, tad webkameras ir viens no drošākajiem veidiem, kā uzzināt, kādi ir faktiskie laika apstākļi Latvijas galvaspilsētā. Kā zināms, radars reizēm kļūdās vai nedarbojas, savukārt pieejamie dati no Rīgas meteostacijām mēdz būt nepilnīgi un ar lielāku vai mazāku laika nobīdi. Webkamerās var redzēt gan mākoņainību, gan lietu, miglu, sniegu un sniega segu, un pat vēju. Tās līdz ar to kalpo arī radara un satelītu attēlu pareizības pārbaudei.

Labākais man zināmais webkameru apkopojums pieejams šajā lapā: http://www.eradio.lv/kameras/. No Rīgas kamerām man patīk Brīvības ielas kamera, kurā pēc peļķu lieluma var aptuveni nojaust, cik daudz ir lijis. 🙂 Tāpat arī Nacionālās bibliotēkas 2. kamera, kurā var labi novērtēt redzamību un secināt, cik stiprs ir lietus, sniegs vai migla. Šim mērķim der arī citas kameras, piemēram, Z-towers, kurā var labi redzēt arī mākoņu daudzumu virs Rīgas.

Par vēja stiprumu var spriest pēc tām kamerām, kurās redzami koki un kuras ļoti bieži refrešojas, šiem kritērijiem atbilst vairākas SIA “Mondot” uzstādītās kameras, kuru tiešraides es iesaku skatīties no šīs lapas.

6 Atbildes to “Kameras – avots informācijai par faktisko laiku”

 1. Sedna Says:

  Vairākas incantas web-kameras ir sastopamas http://www.mondot.lv

 2. stratus Says:

  diezgan normāli, bet vienīgais -, ka attēls atjaunojas pēc diezgan ilga laika- vidēji ik pēc 5 sek.

 3. maikls Says:

  Ir kameras, kuru attēli atjaunojas ļoti bieži, sanāk gluži vai īsta tiešraide, tās jāskatās adresē http://www.mondot.lv/lv/online_lv.php

 4. stratus Says:

  tur gan cita lieta :), bet tik un tā nemaz nav tik viegli noteikt vai tur neliels lietus vai smidzinošs (vismaz šobrīd)

 5. maikls Says:

  Kad līst stiprāk, tad dažās kamerās var saskatīt pat atsevišķas lietus lāses.

 6. Gubumakonis Says:

  Interesanti 🙂 Kaut ari dzivoju Riga un laikapstaklus varu labi noverot pa dzivokla logiem 8 stava Zolitude,pie tam logi iziet uz abam pusem un panorama diezgan laba :)Toties vares apskatit tas nedaudzas vietas ko rada citur Latvija. Kaut ari Riga dazreiz laikapstakli dazadas vietas var krietni atskirties,ipasi tagad,vasara.


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: