Laika prognoze

Latvija piektdienā atrodas starp zema spiediena apgabalu virs Skandināvijas un anticiklonu uz dienvidaustrumiem; aktīvi konvektīvie procesi arī šodien gādā par lietusgāzēm, iespējams arī pērkona negaiss. Pūš mēreni stiprs DR, R vējš; maksimālā gaisa temperatūra būs 18-20 grādi, dienvidaustrumu rajonos līdz +22 grādiem. Uz vakara pusi lietus mākoņi sāks izklīst; naktī un sestdienas rītā vismaz vietām gaidāma migla.

Sestdien Latvijai no dienvidrietumiem tuvosies neliels ciklons, kura centrs naktī uz svētdienu jau varētu atrasties virs Latvijas. GFS prognozē, ka atmosfēras spiediens ciklona centrā virs Latvijas pazemināsies zem 1000 hPa, bet citi modeļi prognozē, ka ciklons būs samērā vājš un neizteiksmīgs. Sestdien dienā vietām iespējams īslaicīgs lietus, tad – vai nu pēcpusdienā vai pievakarē, – sākot no dienvidu rajoniem, gaidāms ciklona nestais lietus. GFS stiprāko lietu prognozē Kurzemē, bet UKMO un HIRLAM modeļi – vairāk uz centrālo un pat austrumu rajonu pusi sestdienas vakarā un naktī uz svētdienu. Modeļu prognozētais lielākais nokrišņu daudzums vienā punktā svārstās no aptuveni 15 līdz 35 mm.

Sestdien pūtīs lēns vējš, vakarā mērens A, ZA vējš. Maksimālā gaisa temperatūra +18..+22 grādi. Svētdien vietām gaidāms neliels lietus; tā kā ciklons, visticamāk, nebūs stiprs, tad arī vējiem vajadzētu būt samērā mierīgiem; maksimālā gaisa temperatūra gaidāma no +17 Kurzemē līdz +22 grādiem galējos austrumu rajonos.

Pirmdien no dienvidaustrumiem Latvijai pietuvosies jauns ciklons, kas, šķiet, būs spēcīgāks, taču tā centrs tiek prognozēts uz austrumiem no Latvijas, tāpēc šī ciklona stiprākie nokrišņi un vēji Latvijai varētu iet garām. Pēc tam Latvija uz īsu brīdi varētu nonākt anticiklona ziemeļu malas ietekmē, un tad atkal jauna ciklona ietekmē.

Plkst. 13:10
GFS savas prognozes tagad ir pieskaņojis pārējiem modeļiem: sestdienas – svētdienas ciklons būs vājš, stiprākais lietus gaidāms sestdienas pievakarē centrālajos rajonos; negaiss nav gaidāms (ja nu vienīgi sestdienas vakarā Latgalē).

23. augustā plkst. 8:50
Tagad sāk līt dienvidrietumu rajonos, vakarā jau visā valstī gaidāms lietus, vietām stiprs. Tā kā daudzviet jau kopš rīta ir apmācies laiks, maksimālā gaisa temperatūra lielā daļā Kurzemes un Zemgales nepārsniegs 16-17 grādus. Arī svētdiena var izrādīties apmākusies un vēsa, piemēram, GFS šobrīd prognozē, ka maksimālā gaisa temperatūra svētdien būs +15..+18, Latgalē līdz +20 grādiem. Svētdien vietām nedaudz līs.

23 Atbildes to “Laika prognoze”

 1. Gubumakonis Says:

  Sis rits vismaz Riga sacies visai rudenigi,apmacies,zemi peleki makoni,smidzinoss lietutins kas nupat paliek stipraks,t+17. Vispar jau pedejas dienas debesis un daba sak paradities tada rudeniga noskanja. Redzes,kads laiks sodien bus velak:)

 2. stratus Says:

  Jelgavā gan neliekas rudenīgi. Atmosfēra šorīt ļoti līdzīga, kā iepriekšējā rītā pirms negaisa – zemie mākoņi kopā ar konvekcijas mākoņiem, brīžiem uzspīd saule.

 3. maikls Says:

  Es arī jūtu rudeni, vakar bija diezgan vēss, lietus bija pavisam auksts (gadījās mazliet salīt), gaiss smaržo pēc agra rudens un dabā jau arī sākas rudens, kokos vairāk dzelteno lapu parādās, un šie gaidāmie cikloni arī ir tāda rudenim raksturīga parādība.

 4. stratus Says:

  Šobrīd pie tam +20, un kokos Jelgavas pusē nav manāmu dzeltenu lapu, izņemot ievām dažas dzeltenas lapas dziļi mežā, bet tām dzeltenas lapas jau bija redzamas vēl augusta sākumā, kad gaisa temperatūra pārsniedza +25.

 5. Maija Says:

  Ak,Jēzu,cik ilgi vēl līs?Katru duenu slapjš un slapjš…Tā gribētos skaistu,saulainu rudeni!

 6. maikls Says:

  Jēkabpilī šodiena ir samērā saulaina un vien pāris reizes īsi uzlija, bet skatos, ka Rīgā gan diezgan daudz līst.

 7. Saksija Says:

  Rīgā lija vairākas reizes, ducināja pērkons, bet saule arī uzspīdēja.
  Atlantijas okeānā jau izveidojās ļoti stiprs anticiklons virs Azoru salām. Es domāju, ir cerības, ka nākamā nedēļa Eiropas lielākajā daļā un arī Latvijā būs pārsvarā saulaina un bez lietus. Un ir pat ļoti iespējams, ka anticiklons uzkavēsies ilgāk un būs stiprāk nekā GFS prognozē. 🙂

 8. Maija Says:

  Saksija,no Tavas mutes Dieva ausī!Kaut nu piepildītos!

 9. Saksija Says:

  Sveika Maija, tieši tā! 🙂 Man ir tāda intuīcija, ka anticiklons vai anticikloni būs stiprāks nākamnedēļ , nekā tas tiek prognozēts patlaban. Esmu par saulainu nedēļu.

 10. Gubumakonis Says:

  Man gan ari lietainam laikam nau ne vainas,ka tik silts:) patik man lietus un neko nevar sev padariit:) Sodien Riga bija interesants laiks,ap pusdienlaiku paradijas saule,sutinaja,saka veidoties pamatigi gubumakoni un ik pa bridim vairak vai mazak uzlija,ap 2 diena centra noveroju loti stipru lietusgazi,ielam teceja straumes:) ari velak dazreiz stipri gaza,tagat vakara vairs nelist. Kopuma si laikam bija lietainaka diena augusta(nokrisnu daudzuma zinja) kaut ari nokrisnu sadalijums varetu but loti nevienmerigs.

 11. Lietusvīrs Says:

  Rīt NCEP GFS modelis virs latvijas ir sarēķinājis 0-3 km Storm relative helicity pat virs 500 m2/s2, kar ir ļoti, loti daudz. Pat extrēmi daudz. Tiesa CAPE un MLCAPE it kā būs mazi. Vienīgi pašos latvijas austrumos patreiz tiek rēķināta neliela nestabilitāte. Tādēļ pēc patreizējām prognozēm latvijas austrumos var būt supercell, kurš var radīt tornado. Ja nekas nemainīsies tad droši vien ESTOFEX dos vismaz pirmo kat.

  Patreiz nekas neliecina, ka nakanedēļ valdīs anticikloni. Nedēļas sākumā iespējams, ka jet stream veidos ciklonisku loku ar centru virs Islandes. Tādēļ tur var būt plašs ciklons ar daudzām frontēm. Nedēļas otrā pusē jet stream būs diezgan stripra (Neraksturīgi augusta beigām) un tīeši pāri latvijai. Pie tam, pēc GFS ieplūdīs aukstāks gais, un nav izslēgts Lake effect rain.

  Bet patreiz mēģināt prognozēt tālāk par 2-3 dienā ir gandrīz tas pats, kas minēt.

  Starp citu, virs azoru salām parasti ir anticiklons un to vietu ne velti sauc par Azoru Maksimumu.

 12. stratus Says:

  Te var apskatīties Polijas tornado šā gada augustā (video piemēri):

 13. maikls Says:

  Jēkabpilī šorīt bija migla – es šo dabas parādību redzēju pirmoreiz šovasar. 🙂

 14. Gubumakonis Says:

  Riga,vismaz Zolitude sorit ari loti bieza migla,smuki:) Sovasar tada pirmoreiz.

 15. maikls Says:

  Jēkabpilī šobrīd vēl nelīst, termometrs pie loga rāda +18 grādus.

 16. snake Says:

  Liepājā gan līst diezgan stipri,temperatūra tikai +15

 17. maikls Says:

  Jēkabpilī sāk zibeņot un ducināt.

 18. Lietusvīrs Says:

  Austrumos spēcīga konvekcija. Patreiz tur itkā ir liels Storm relative helicity, kas var veicināt supercell veidošanos, kā arī tornado. Spēcīga krusa un lokālas vētras arī iespējamas. No satelīta izskatās, ka jau vaijadzētu būt krusai.

 19. maikls Says:

  Jēkabpilī zemie mākoņi ļoti strauji virzās no ZA uz DR, bet negaiss it kā stāv uz vietas, īsti nevar saprast. Vējš pirms negaisa bija mēreni stiprs, tagad lēns. Sākās intensīva lietusgāze. Bieži zibeņo.

 20. maikls Says:

  Pēc radara datiem izskatās, ka Jēkabpilī vēl kādu laiku var ļoti stipri līt, bet jau tagad iela pie mājas pārvērtusies upē. Iziešu ārā baudīt stihiju. 🙂

 21. Lietusvīrs Says:

  Lietuvas austrumus uz baltkrieviju šķiet skar būtiski intensīvāka konvekcija, kā patreiz latgali.

 22. maikls Says:

  Plūdi, Jēkabpilī ir plūdi. Mana māja no visām pusēm ūdenī, visas ielas pārvērtušās straujās upēs, no notekcaurulēm tek strauti.

 23. Lietusvīrs Says:

  Virs baltkrievijas vai tik nav suppercell.


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: