Gaidāmas lietusgāzes un negaisi

No šodienas līdz piektdienai daudzviet Latvijā gaidāmas lietusgāzes un pērkona negaisi, iespējams arī kāds spēcīgs negaiss.

ESTOFEX brīdina, ka šodien virs Baltijas valstīm var izveidoties lokāli spēcīgi negaisi, kas var atnest lielu krusu un postošas vēja brāzmas. Negaisa mākoņi strauji virzīsies ziemeļaustrumu virzienā.

Modeļi stiprāko lietu šodien prognozē rietumu un centrālajos rajonos. Maksimālā gaisa temperatūra šodien gaidāma no 18-19 grādiem Kurzemē, kur visu dienu solās būt apmācies laiks, līdz +28 grādiem Latgalē, kur spīdēs saule un lietus iespēja šodien ir maza.

Šodienas lietus ir saistīts ar auksto atmosfēras fronti, kas naktī virzīsies tālāk uz austrumiem, līdz ar to naktī uz ceturtdienu (nakts sākumā) visvairāk nokrišņu tiek prognozēts Vidzemē un Zemgales austrumos.

Ceturtdien visos valsts reģionos gaidāma jaunu lietusgāžu un pērkona negaisu veidošanās; atkal pastāv iespēja, ka izveidosies kāds spēcīgs negaiss, it īpaši pēcpusdienā Vidzemē un Latgalē. Pūtīs brāzmains DR vējš, Kurzemē brāzmas līdz 16 m/s; maksimālā gaisa temperatūra ceturtdien būs +18..+23 grādi.

Šobrīd izskatās, ka ļoti līdzīga situācija būs arī piektdien.

Plkst. 21:35
Saskaņā ar LVĢMA meteostaciju datiem, maksimālā gaisa temperatūra Saldū šodien bija +18,3 grādi, bet Daugavpilī +28,2 grādi. Nokrišņu daudzums Rīgā 10 mm, Saldū 12 mm, Lietuvas ziemeļos līdz 26 mm. Šobrīd pāri Zemgales austrumdaļai un Vidzemei virzās negaisu un lietusgāžu josla.


Plkst. 23:10
Šeit redzama radara uzrādītā nokrišņu intensitāte pulksten 23:00. Attēlā redzamais stiprais lietus daudzviet nāk kopā ar intensīvu zibeņošanu.

21 Atbildes to “Gaidāmas lietusgāzes un negaisi”

 1. stratus Says:

  Naktī mani uzmodināja stipra lietusgāze bez pērkona, sen nebija tāda bijusi tieši nakts laikā.

 2. Gubumakonis Says:

  Riga nakti uzlija,bet rits ir apmacies un peleks palaikam list neliels lietus t.+19 Pagaidam neizskatas,ka tuvakas stundas varetu izveidoties negaiss. Ceru,ka pa sim dienam tomer uznaks:)

 3. maikls Says:

  Šķiet, ka šodien vakarā varētu būt negaisi.

 4. G.B. Says:

  Patreiz austrumu puse izskatās tīri gaiša, Rīgā arī vairs nelīst, cik precīzs varētu būt Lietuviešu modelis ?

 5. lietusvīrs Says:

  Reku 15 aug. krusa no Polijas .
  http://de.youtube.com/watch?v=gLT43J4E96w

 6. lietusvīrs Says:

  Virs lietuvas ziemeļiem izveidojās daži konvekcijas mākoņi. Tas ir vēl pirms aukstās frontes. Pēc nokrišnui zonas izskatās ka mākoņu augšas sasniedz jet stream, kas tos intensificē. Pēc izveidošanās straujuma, var secināt, ka tur droši vien ir intensīva krusa. Pastav iespēja, ka ir kāds supercell. Bet droši vēl nevar pateikt. Jāskatās to virziens, ja pret vēju tas ir ap 30 grādiem tad ir suppercell, Savukārt 1/10 supercells rada arī tornādo.

 7. lietusvīrs Says:

  Tomēr lietuvā šķiet nav suppercell. Mākoņi Iet pa vējam un ātri norimst. Tie tur laikam ir single cell mākonīši, kuri ātri noplok.

 8. maikls Says:

  Jēkabpilī brīžiem stipri līst un diezgan smuki zibeņo.

 9. bize Says:

  bē,bet Kurzemes Zemgales robežā visu dienu apmēram kā Anglijā,neticas,ka tepat Latgalē sauļojas

 10. stratus Says:

  Principā Jelgavai vairs nav cerības uz pērkonu, bet šobrīd tīri silts – +18,5. Negaisam līdzīga lietusgāze bez neviena pērkona bija pirms plkst. 18:00.

 11. Maija Says:

  Paldies Lietusvīram!Tur ir ko paskatīties!Tikpat kā šausmenēs vai fantastikas filmās!Drīz vien arī fantastika būs pie mums īstenība,jau tagad ir,Piebalgas pusēarī vakar gāza kā no spaiņa,ilgi!Pērkona negaisi gan aizgāja pa rietumu pusi vairāk.

 12. maikls Says:

  Jēkabpilī šobrīd atkal ir negaiss, tikko sāka gāzt lietus.

 13. Enricco Says:

  Rīgā arī ap plkst 13:15 uzlija un mazliet pazibeņoja…
  Vakarā, izskatās, ka ATKAL būs lietus…

 14. maikls Says:

  Man gan izskatās, ka nākamais vērā ņemamais lietus Rīgā varētu būt tikai piektdien dienā.

 15. Enricco Says:

  #
  maikls said,

  August 21, 2008 @ 15:52

  Man gan izskatās, ka nākamais vērā ņemamais lietus Rīgā varētu būt tikai piektdien dienā.

  Iespējams, ka tā būs, tomēr melni mākoņi ap Rīgu visu laiku “staigā”

 16. stratus Says:

  Meteo.times.lv apmeklētājiem:
  no manīm neatkarīgu apstākļu dēļ meteo.times.lv lapu jau 2.dienu pārsvarā nevar atvērt, vismaz es no sava datora nevaru, gan jau drīzumā šī problēma atrisniāsies, tāpēc pagaidām nekas netiks atjaunots.
  Jelgavā dienas pirmajā pusē atnāca pērkona negaiss, bet tur, kur es dzīvoju, nebija tiešais lietusgāzes trāpījums (tas trāpīja vairāk Jelgavas dienvidiem). Zibeņi bija reti, bet spēcīgi, viens no tiem īpaši spēcīgs.

 17. KGB Says:

  Labvakar Maikl, vai var pāris vārdos nokometēt kāds šonakt būs laiks ?

 18. Gubumakonis Says:

  Riga dienas vidu ap 13 nolija diezgan specigs lietus,noveroju ari negaisu,dazi ne parak stipri sperieni,velak saule mainijas ar makoniem,pievakare dazas reizes nedaudz uzlija,bet vakara Zolitude uznaca lokala lietusgaze. Vairak izskatas ka tuvakas stundas nelis,makoni izklidusi. t. diena bija ap +20,tagat+17. Cik noprotu visa 3 augusta dekade solas but diezgan lietaina,bet silta:)

 19. Gubumakonis Says:

  Ja,tie krusas video diezgan iespaidigi,izskatas pat nereali,ir ko paskatities:) Paldies Lietusviram.

 20. Enricco Says:

  Arī Āgenskalnā ne tikai Zolitūdē bija šī lokālā lietusgāze – 3 minūtēs biju slapjš līdz pēdējai vīlītei… Dabūju lietu tieši uz Vanšu tilta – nebija kur vairs slēpties…

 21. lietusvīrs Says:

  Šķiet šodien 22.08.2008 ESTOFEX nav iedevis nevienu kategoriju, kaut arī izskatās, ka daudz netrūks līdz pirmajai. Daži modeļi prognozē, ka Deep Layer Shear būs virs 15m/s vai pat sasniegt 20 m/s .LCL būs no 600-1000m, vērā ņemamu SHER gan neprognozē, tādēļ tornado praktiski varam izslēgt.

  Mazliet pietrūkst MLCAPE, kuru prognozē ap 250 J/kg. Bet tas saistīts ar mazo LCL.

  Lokālie efekti situāciju var izmainīt.

  Šķiet krusa (arī stipra) ir iespējama.
  Vajag tikai lai negaisa mākonis izaug virs 7-8 km.


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: