Gaisa temperatūras amplitūda pasaulē sasniedz 128 grādus

Zemes ziemeļu puslodē turpinās vasara, dienvidu puslodē – ziema. Nav grūti iztēloties, kur šobrīd ir viskarstākais un kur visaukstākais laiks. Starpība starp augstāko un zemāko reģistrēto gaisa temperatūru 13. augustā sasniedza 128 grādus (runa ir par temperatūru, ko mēra 2 metru augstumā virs zemes).

Viskarstākais laiks šajās dienās valda tādās valstīs kā Alžīrija (Āfrikas ziemeļi), Saūda Arābija un Irāka. Šajās valstīs nav plašs meteoroloģisko novērojumu staciju tīkls, datus par reģistrēto gaisa temperatūru Irākā man vispār neizdevās atrast, lai gan, spriežot pēc GFS prognozēm, tieši šajā valstī šobrīd varētu būt visaugstākā gaisa temperatūra pasaulē. Alžīrijā augstākā reģistrētā gaisa temperatūra šajā nedēļā ir +49 grādi, tā fiksēta 13. augustā. Tas ir par 9 grādiem mazāk nekā visaugstākā jebkad reģistrētā gaisa temperatūra pasaulē, kas fiksēta kaimiņvalstī Lībijā 1922. gada septembrī.

Viszemākā gaisa temperatūra šobrīd ir vērojama Antarktīdā. Krievijas zinātniskajā stacijā “Vostoka” 13. augustā reģistrēti -79 grādi, citviet Antarktīdā noteikti vērojama arī zemāka temperatūra. Šajā pašā stacijā fiksēta arī visu laiku zemākā reģistrētā gaisa temperatūra pasaulē: -89 grādi (1983. gada jūlijā).

Otrs aukstākais reģions ir Grenlande, kuras centrālajos rajonos gaisa temperatūra šajās naktīs, spriežot pēc GFS prognozēm, vietām pazeminās līdz -25..-30 grādiem.

Viena atbilde to “Gaisa temperatūras amplitūda pasaulē sasniedz 128 grādus”

  1. jezups Says:

    ak jau pie mums šodien ar:pie manis pāri+30,bet pie radiem esot ap 20 un bez saules,.


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: