Jaunumi

Saskaņā ar pēdējām modeļu prognozēm, visvairāk nokrišņu šodien būs rietumu un centrālajos rajonos, tajā skaitā Vidzemes rietumos un Rīgā. Kamēr zem lietus mākoņiem temperatūra svārstīsies ap +18 grādiem, Latgalē gaiss šodien sakarsīs līdz +30 grādiem.

ESTOFEX informē, ka pēcpusdienā un vakarā (vai pat naktī) vietām Latvijas rietumu un centrālajos rajonos – galvenokārt piekrastes rajonos un Kurzemē – iespējams negaiss ar stiprām vēja brāzmām un arī kādu nelielu virpuļviesuli (visticamāk, virs jūras). Šis risks nav saistīts ar šodien vērojamajiem temperatūras kontrastiem, bet gan ar ciklona izraisīto nestabilitāti virs Baltijas jūras. GFS prognozē, ka šī nestabilitāte virs jūras saglabāsies arī naktī un ceturtdien dienā.

Ceturtdien vietām Latvijā var uznākt īslaicīgs lietus un pērkona negaiss, bet kopumā valstī nokrišņu būs maz, taču pūtīs brāzmains DR vējš. Austrumu rajonos gaidāmas brāzmas līdz 12 m/s, centrālajos rajonos līdz 15 m/s, bet Kurzemē līdz pat 19 m/s.

Nākamā un pagaidām pēdējā interesantā lieta manā skatījumā ir sestdien gaidāmais rekorda cienīgais karstums. Izskatās, ka Latvija nonāks ciklona, kas no dienvidiem dosies uz ziemeļiem, siltajā austrumu malā. Lai gan gaidāmi mākoņi un brāzmains DA vējš, gaisa temperatūra, saskaņā ar pašreizējām prognozēm, valsts lielākajā daļā sasniegs un pārsniegs +30 grādu atzīmi, GFS šobrīd prognozē pat 33-34 grādus.

copyright 2008 RSGB, University of Bern and NOAAPlkst. 13:25
Šeit redzams satelītuzņēmums pulksten 13:00. Latvijas dienvidaustrumu daļā spīd saule un gaisa temperatūra strauji tuvojas 30 grādu atzīmei. Visvairāk nokrišņu pagaidām ir Kurzemē, šis lietus virzīsies uz austrumiem.

Plkst. 21:30
Nokrišņu šodien bija mazāk nekā gaidīts: Kolkā 15 mm, Liepājā 11 mm, Daugavpilī 8 mm, Saldū un Alūksnē 6 mm, Rīgā 5 mm. Maksimālā gaisa temperatūra Daugavpilī bija +30,4 grādi.

14. augustā plkst. 9:00
Modeļi prognozē dažādu ciklona spēku un virzību piektdien-svētdien, līdz ar to ir dažādas temperatūras un nokrišņu prognozes. Kopīgais prognozēs ir tas, ka gaidāmas dažas ļoti stipra lietus zonas (ar nokrišņu daudzumu pat virs 30 mm), kas vairāk vai mazāk var skart arī Latviju (it īpaši naktī uz sestdienu), iespējams arī spēcīgs negaiss, savukārt augstākā gaisa temperatūra tiek prognozēta Latgalē. Piemēram, GFS šobrīd prognozē, ka maksimālā gaisa temperatūra sestdien būs no +20 grādiem Ventspilī līdz +34 grādiem Daugavpilī.

14. augustā plkst. 17:15
Vēja ātrums brāzmās Rīgas lidostā šodien sasniedza 15 m/s, Liepājas lidostā 17 m/s, Ventspils lidostā 20 m/s.

10 Atbildes to “Jaunumi”

 1. bush Says:

  izklausās pēc ninja laika. bet tā laikam būs šīs vasaras kulminācija, ne?

 2. maikls Says:

  Jo tuvāk rudenim, jo, protams, ir tendence palikt vēsākam. Izskatās, ka arī turpmāk laika apstākļus Latvijā galvenokārt noteiks ciklonu ietekme, tas nozīmē nepastāvīgu un mainīgu laiku.

 3. bize Says:

  maikl.laikam oficiālie prognožu noteicēji palaikam paskatās tieši tavā portālā,jo.piemēram,apollo sāk jēdzīgāk un ticamāk rakstīt :)) Paldies tev,tu laikam esi viņiem kā sprungulis

 4. snake Says:

  Liepājā gāž lietus, gaisa temperatūra +19

 5. AIVARS Says:

  Pašlaik Rēzeknē ēnā +28 debesis dūmakainas,pūš mērens D vējš,sūtīgs.

 6. Sedna Says:

  Yess Maikls, Tava prognoze ir vnk super:)

 7. palīgs Says:

  bize, varbūt BEIDZOT apollo ir noalgojusi cilvēku, kurš māk uzrakstīt tā, kā vajag???!!!

 8. bize Says:

  bet pie manis veidojas incants pasākums,pirms pusstundas pašķīrās lietus mākoņi,virs manis saule,bet pamalē kā putna ligzdā apkārt uz riņķi iet tumši mākoņi,kas iet pēc sava ceļa,nevis virszemes vēja.Dzīvoju uz Kurzemes/Zemgales robežas.

 9. KGB Says:

  Ap pl. 19.00 Murjāņu pusē nomācies, +18, no rietumiem iespīd nedaudz saule. Galīgi nav saprotama laika prognoze šonakt, vietām sola negaisu vietām vienkārši lietu, bet kā būs patiesībā ?

 10. Gubumakonis Says:

  LVGM atkal pa velti bridinaja par stipru lietu Riga. kopuma laiks bija apmacies un no pasa agra rita ar partraukumiem lija neliels lietus,bet bija loti silts pat sutigs. Kaut kur varbut ari bija tas lietusgazes?Vakara laiks noskaidrojas,ir mierigs un silts+18


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: