Kontrasti trešdien

Šodien Latviju šķērsos neliela siltā fronte, līdz ar to dienas gaitā daudzviet gaidāms neliels lietus, vietām Kurzemē un Zemgalē iespējams arī pērkona negaiss un kāda lietusgāze. No dienvidiem Latvijā ieplūst ļoti silts gaiss, un, lai gan mākoņi kavēs gaisa temperatūras paaugstināšanos, maksimālā gaisa temperatūra gaidāma no +23 grādiem vietām Kurzemē līdz +27 grādiem valsts dienvidaustrumu daļā.

Naktī ar dienvidu vēju turpinās ieplūst siltums, minimālā gaisa temperatūra būs +16..+20 grādi. Vietām gaidāms lietus.

Trešdien, sākot no rietumiem, Latviju šķērsos mazkustīga fronte un vējš iegriezīsies no dienvidrietumiem. Visticamāk, valsts austrumos dienas pirmajā pusē vēl pūtīs brāzmains dienvidu vējš un gaiss sakarsīs līdz +30 grādiem, bet valsts rietumu un centrālajos rajonos tajā pašā laikā līs un temperatūra svārstīsies ap 18-20 grādiem. Lietuvas modelis šobrīd prognozē, ka trešdien stiprs un ilgstošs lietus līdz dienas vidum gaidāms tikai Kurzemē, bet, piemēram, Polijas modelis fronti prognozē nedaudz tālāk uz austrumiem un līdz ar to Kurzemē lietu tikpat kā neprognozē.

Kartē zemāk esmu attēlojis vidējo aritmētisko prognozi, kurā, cita starpā, redzama dienas maksimālā gaisa temperatūra un vidējais vēja ātrums (iekavās – maksimālais ātrums brāzmās).

Ceturtdien un piektdien, šķiet, būs lielākoties sauss laiks un gaiss sasils līdz +22..+26 grādiem.

Plkst. 14:35
Zemāk radara attēlā (plkst. 14:20) redzamas lietusgāzes Kurzemē, daļa no tām saistītas ar pērkona negaisu. Blakus satelīta attēls uz plkst. 14:15.
(c) LVGMA, meteo.lv(c) sat24.com

Plkst. 21:30
Kolkā otrdien nolijuši 34 mm, Liepājā 12 mm, Alūksnē 10 mm.

9 Atbildes to “Kontrasti trešdien”

 1. AIVARS Says:

  PAŠLAIK RĒZEKNĒ ĒNĀ IR+25 DEBESIS DŪMAKAINAS UN IR ĻOTI SUTĪGS.

 2. KGB Says:

  Murjāņu pusē +26 ,dūmakains, sutīgs, pūš viegls -ļoti ļoti silts vējš.

 3. palīgs Says:

  Maikl, saki, no kurienes Tev tik precīzi dati par mm no stacijām? loģiski domājot, pats tos Tu nevarētu izmērīt…:)

 4. hi hi Says:

  no Toma Briča vai ne? 😀
  stulbi gan

 5. Gubumakonis Says:

  Ak vai,atkal pamatigs lietus un negaisi garam Rigai:( kaut ari te laiks bija sutigs un saule spideja ka caur plivuru un pec visam pazimem vajadzetu pamatigi nolit,bet neka,tikai bikinj papilinaja.Vai tiesam ari rit neuzlis kartigi?LVGM bridina par stipru lietu atkal. Ja,es ari sen gribeju paprasit,kur var iegut to informaciju par nolijusu nokrisnu daudzumu?:)

 6. hi hi Says:

  LVĢMA ir iespējams iegūt datus par nokrišņu daudzumu, bet…
  tos parasti uzjautā Leta vai Bns
  un maikls (jānis) to iegūst no Bns (Toma Briča) pat pirms publicēšanas.
  vai varbūt tu pats Bns vārdā piezvani uz LVĢMA?

 7. maikls Says:

  Nu kā, internetā daļa datu ir visiem brīvi pieejama. Piemēram, http://www.weatheronline.co.uk, http://rp5.ru/aselect.php?c=30&r=165

  Kolka, Liepāja, Saldus, Rīgas lidosta, Alūksne, Daugavpils – šo meteostaciju dati ir brīvi pieejami internetā. Vēl klāt nāk Ventspils lidosta un Liepājas lidosta, tās gan nedod datus par nokrišņu daudzumu.

 8. stratus Says:

  Jelgavā pašreiz +22 grādi, šāda temperatūra ar siltu mērenu D vēju noturās jau ilgu laiku. Skaista nakts, pret ielas un pagalma laternām var novērot lidināmies daudz sikspārņu.

 9. Maija Says:

  Piebalgas pusē arī vakar bija sutīgs,mitrs gaiss.Arī pēc visām pazīmēm vajadzēja būt negaisam,bet-nekā!Pievakarē pēkšņi sākās gandrīz vai visulis,kurš ilga pāris minūtes.Domājām,ka nu jau pastarā diena klāt.Pāris minūtes arī lija un-viss.Iestājās klusums,tā kā nekas nebūtu bijis…Jocīgi gan,bija arī pāris zibeņi un viens kārtīgs spēriens.Tas viss trakums ,laikam,aizgāja kaut kur citur.Labi vien ir,jo zeme ir pārlijusi,kartupeļi jau sāk pūt.Jā,jocīgs tas laiciņš reizēm!


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: