Par gaidāmo laiku šonedēļ

Šodien Latviju šķērso atmosfēras frontes, kas saistītas ar plašu ciklonu virs Eiropas ziemeļiem. Sākot no rietumiem, brīžiem uzspīdēs saule, tāpēc maksimālā gaisa temperatūra gaidāma no 16-18 grādiem austrumu rajonos, kur visu dienu gaidāms mākoņains laiks, līdz 21-23 grādiem rietumu un centrālajos rajonos.

Otrdien un trešdien Latvija atradīsies ciklona siltajā austrumu malā, karstākās gaisa masas ar dienvidu vēju pie mums ieplūdīs naktī uz trešdienu. Taču dienvidu vēju ātri nomainīs vēsāks DR vējš, un arī mākoņi gaisa temperatūrai neļaus īpaši paaugstināties.

Otrdien Latviju no dienvidiem šķērsos neliela siltā fronte, daudzviet uzlīs. No rietumiem var pietuvoties arī aukstā fronte, tādā gadījumā Kurzemes rietumos iespējams stiprāks lietus. Dienas pirmajā pusē galvenokārt spīdēs saule, kas ļaus temperatūrai pakāpties līdz +23..+26 grādiem. Pūtīs mēreni stiprs D, DA vējš.

Nakts uz trešdienu solās būt ļoti silta: +17..+21 grāds. Pūtīs mēreni stiprs D vējš. Kurzemē iespējams lietus. Trešdien ar DR vēju ieplūdīs vēsākas gaisa masas no rietumiem, un vienīgi Latgalē temperatūra var pietuvoties +30 grādu atzīmei. Pagaidām grūti spriest, vai fronte, kas atdalīs karstās gaisa masas uz austrumiem un vēsākās gaisa masas uz rietumiem, trešdien un ceturtdien uzkavēsies virs Latvijas, atnesot ievērojamu lietu, vai ne.

Vairāki modeļi prognozē, ka nedēļas nogalē laiku Latvijā noteiks aktīvs ciklons, kas ieradīsies no dienvidiem.

5 Atbildes to “Par gaidāmo laiku šonedēļ”

 1. siram Says:

  Paldies, Maikl, par sakarīgākajām laika ziņām LV!
  Šonedēļ taisos uz 2-3-4 dienām doties ārpus LV, pēc principa “kur deguns rāda”. Tikai pagaidām vēl nespēju no visiem šiem cikloniem, anticikloniem, vēja virzieniem u.tml. “izlobīt”, kurā pusē nedēļas vidū/beigās varētu būt kaut nedaudz labāks (sausāks, siltāks) laiks: Polijā, Lietuvā, Igaunijā?

 2. maikls Says:

  Ja piepildīsies pašreizējās prognozes par ciklonu nedēļas nogalē, tad visās minētajās valstīs iespējams lietus, visvēsākais no piektdienas varētu būt Polijā.

 3. Lauķis Says:

  Maikl, kad varētu gaidīt kādu sausāku periodu?

 4. maikls Says:

  Šonedēļ Latvijā droši vien nebūs nevienas pilnīgi sausas diennakts (katru dienu kaut kur var uzlīt), taču īpaši daudz nokrišņu arī nav gaidāms. Katrā ziņā noturīgs sauss un saulains laiks prognozēs nav saskatāms.

 5. Gubumakonis Says:

  Sodien Riga bija interesants un nepastavigs laiks:) dienas pirmaja puse galigi rudenigs un vess,ap+16,zemi peleki makoni,briziem uzlija,briziem smidzinaja.Dienas otra puse paradijas saulite,palika silti,ap+21 izveidojas smuki diezgan augsti gubumakoni un centra atkal nolija islaisiga stipra lietusgaze.Vakars mierigs un skaidrs. Tatad gandriz pilns komplekts,pietruka vien kads zibens:)


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: