Laika prognoze

Pēc siltās un vējainās piektdienas sestdien un svētdien gaidāms nedaudz vēsāks laiks, taču ar lēnāku vēju. Ciklons, kuru pieminēju vakar, dosies tālāk uz ziemeļaustrumiem, vienlaicīgi uz aukstās frontes izveidosies jauns neliels ciklons, kas šķērsos Baltkrieviju. Starp šiem diviem cikloniem Latvijā sestdien un svētdien gaidāms mērens DR un ZR vējš.

Aukstā fronte Latviju šķērsos šovakar un naktī uz sestdienu, sākot no rietumu rajoniem. Nokrišņu sadalījums būs ļoti nevienmērīgs: vietām var nenolīt nemaz, bet dažviet iespējamas arī stiprākas lietusgāzes un pērkona negaiss, – modeļu prognozes atkal ir atšķirīgas. Jāteic, ka nokrišņu prognozēšana mūsu reģionā ir pats grūtākais uzdevums, nokrišņu daudzuma un nokrišņu zonu izvietojuma prognozes mainās viskrasāk un tās nepiepildās biežāk nekā gaisa temperatūras un vēja prognozes.

Sestdien un svētdien daudzviet Latvijā gaidāms īslaicīgs lietus; pērkona negaisa iespēja nav liela. Minimālā gaisa temperatūra naktī uz sestdienu +14..+17, naktī uz svētdienu +9..+15 grādi; maksimālā gaisa temperatūra sestdien un svētdien +19..+24 grādi.

Nākamnedēļ, līdzīgi kā šodien, varētu dominēt situācija, kad uz rietumiem no Latvijas atrodas ciklons, uz austrumiem – anticiklons. Ir liela iespēja, ka no dienvidiem vismaz uz brīdi Latvijā ieplūdīs karsta gaisa masas, taču tas ir atkarīgs no tā, cik tālu uz austrumiem tiks ciklons (ciklona dēļ var iegriezties rietumu vējš, kas, protams, nestu vēsāku gaisu). Taču pagaidām GFS turas pie prognozes, ka nākamās nedēļas vidū gaisa temperatūra vismaz vienu dienu Latvijā sasniegs +30 grādus.

10 Atbildes to “Laika prognoze”

 1. G.B. Says:

  Radio SWH+ laikaziņas pl.13.00 prognozē nakts laikā Rīgā krusu, vai kas tamlīdzīgs šonakt centrālajos rajonos patiešām ir iespējams ?

 2. maikls Says:

  No negaisa teorētiski vienmēr var sagaidīt krusu, lai gan praksē nakts laikā tas gadās ļoti reti, un neizskatās, ka šovakar vai naktī varētu attīstīties spēcīgi negaisa mākoņi; visticamāk, ka valsts lielākajā daļā negaisa nebūs.

 3. snake Says:

  Liepājā šonakt/šovakar varētu būt negaiss?

 4. maikls Says:

  Varētu būt, bet tas nenozīmē, ka būs.

 5. snake Says:

  nu ja,bet cik liela ir šāda iespēja? 🙂

 6. maikls Says:

  Šobrīd centrālajos rajonos laikam ir pāris nelieli negaisa mākoņi un lietusgāzes. Liepājā varbūt naktī vai sestdienas rītā no jūras kāds neliels negaiss var atnākt. Parasti atnāk tad, kad negaida. 🙂

 7. Gubumakonis Says:

  Rigas centra tiko nolija islaciga lietusgaze,tagat DA puse tumsi makoni<vairakas reizes taluma norucas perkons<bet izskatas ka iet garam:( Atbraucot Zolitude te viss sauss. Diena bija tiesam karsta un vejaina,kokiem luza siki zarini un lapas.

 8. stratus Says:

  Jelgavā nolija īslaicīgs lietus, pērkonu nekur tuvumā nemanīju, tagad tikai +22.

 9. maikls Says:

  Es tagad dodos nelielā ekskursijā un vismaz diennakti no manis nebūs jaunumu.

 10. AIVARS Says:

  NU KO,GAIDĪSIM ATGRIEŽAMIES!!!HAPPY WEEKEND!!!


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: