Vēsums

Šeit redzams satelīta uzņēmums uz pulksten 8:45. Sākot no ziemeļiem, mākoņu kļūst mazāk. Valsts dienvidaustrumu rajonos apmākušās debesis var saglabāties līdz pēcpusdienai, bez saules nav siltuma, un, piemēram, Lietuvas modelis pat vēl pusdienlaikā šeit prognozē tikai +13 grādus. Citviet, uzspīdot saulei, gaiss sasils līdz +18..+20 grādiem.

Aizejot ciklonam, Latvijā ir ieplūdis vēss gaiss no ziemeļiem. Nākamā nakts solās būt auksta – gaidāms lēns vējš un lielākoties skaidras debesis, gaisa temperatūra pazemināsies līdz +5..+10 grādiem.

Saskaņā ar jaunākajām modeļu prognozēm, jau ceturtdien Latvijai no rietumiem pietuvosies ciklona siltā fronte un, sākot no rietumiem, gaidāms neliels lietus. Līdz ar to mākoņu dēļ arī ceturtdiena gaidāma pavēsa – maksimālā gaisa temperatūra +17..+22 grādi. Savukārt piektdien Latvijas centrālajos un austrumu rajonos gaisa temperatūra var pakāpties līdz +25..+29 grādiem.

Plkst. 18:45
Saskaņā ar jaunāko GFS prognozi šonakt visā Latvijā gaisa temperatūra nokritīsies līdz +4..+8 grādiem. Tas nozīmē, ka šur tur varētu būt neliela salna zāles virskārtā.

7. augustā plkst. 8:30
Saskaņā ar LVĢMA datiem, plkst. 3:00 viszemākā gaisa temperatūra reģistrēta Jelgavas meteostacijā: plus 3,8 grādi, dati uz plkst. 6:00 nav pieejami. Pēc balticroads.net datiem visvēsākais bijis starp Jēkabpili un Rēzekni, kur ap pulksten sešiem reģistrēts +3,1 grāds (man pie loga agri no rīta bija nepilni +5 grādi). Rīgas lidostā laikā ap saullēktu gaiss atdzisa līdz +6 grādiem, bet Rīgas centrā bija 11-12 grādus silts.

8 Atbildes to “Vēsums”

 1. Maija Says:

  Jā,šodien ir īsti rudenīgs.Nepierasti!

 2. AIVARS Says:

  ŠOBRĪD RĒZEKNĒ TIKAI+14.9

 3. maikls Says:

  Saskaņā ar LVĢMA datiem stundu agrāk – 12:00 – Rēzeknē bija tikai +11,7 grādi.

 4. AIVARS Says:

  Pilsētas centrā man rādīja +14.9,bet dotajā brīdī ir jau+17.Grūti pateikt kur tam LVĢMA tie termometri stāv.

 5. Lietusvīrs Says:

  Par salnām stipri šaubos jo rasas punktu neviens modelis nerēķina zemāk par +4. Starp citu patreiz tas ir tieši +4. Lai būtu salnas baigi daudz ūdenim ir jākondensējas. 2 grādus zem rasas punkta vēl var, bet neatceros, ka kādreiz būtu nokritis par 4 grādiem zem rasas punkta.

  Ja nu vienīgi kādu lokālu efektu dēļ kaut kur gaiss ir sausāks.

 6. Lietusvīrs Says:

  Ups kļūdiijos aprēķinos. Rasas punkts patreiz ir +7. Tadēļ škiet salnas ir praktiski neiespējamas. Nešķiet, ka lokālie efekti varētu būt tik spēcīgi.

 7. maikls Says:

  Piemēram, Daugavpilī sešos no rīta faktiskais rasas punkts bija +3 grādi. Cik esmu novērojis, ja temperatūra nokrīt zemāk nekā prognozēts, tad arī rasas punkts ir zemāks par prognozēto; gaisa mitruma prognozes parasti ir ļoti aptuvenas.

  Naktī vietām bija +3 grādi, varbūt minimālā temperatūra atsevišķās vietās bija vēl par vienu grādu zemāka; un uz augsnes vietām vajadzēja būt vismaz nullei; iepriekš pie +5,+6 grādiem 2 metru augstumā vietām bija +1 grāds zāles virskārtā.

 8. maikls Says:

  Tajā naktī Skrīveros tika reģistrēta salna: -0,5 grādi.
  http://www.meteo.lv/public/29681.html


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: