4.-5. augusta ciklons

Uzklikšķinot uz šiem attēliem, var apskatīt animāciju, kurā redzama mākoņu kustība ap ciklona centru virs Zviedrijas dienvidiem. Pirmā animācija rāda situāciju 4. augusta pievakarē, otrā animācija – situāciju naktī uz 5. augustu.

Pēc mākoņu cirkulācijas var noprast, ka ciklons ir ļoti spēcīgs, un to apliecina gan reģistrētais vēja ātrums, gan atmosfēras spiediens. Ciklona centrā virs Zviedrijas dienvidiem vēlā 4. augusta vakarā un naktī atmosfēras spiediens bija 984 hPa jeb 738 mm. Stiprākais vējš reģistrēts uz dienvidiem no ciklona centra – gan Zviedrijas piekrastē, gan Dānijai piederošajā Bornholmas salā vēja ātrums brāzmās sasniedza orkāna spēku – 33 m/s. Tik spēcīga vētra pat rudenī un ziemā ir retums, kur nu vēl vasarā.

Šodien ciklons zaudēs spēkus, bet Baltijas jūras dienvidos, Polijas ziemeļos un Kaļiņingradas apgabalā vēl ir gaidāma vētra, Latvijā vētra var skart tikai galējos dienvidrietumu rajonus.

Ciklons bez vētras nes arī lietusgāzes, daļa lietus skar arī Latviju. Zemāk redzama LVĢMA radara reģistrētā nokrišņu intensitāte plkst. 18:00 un 21:00 4. augustā, kā arī plkst. 00:00, 3:00, 6:00 un 8:00 5. augustā.

Plkst. 12:50
Nokrišņu daudzums līdz 5. augusta plkst. 9:00 vietām Latvijas rietumos un ziemeļos pārsniedza 30 mm (Liepājā 33 mm, Ainažos 38 mm, Valkā tuvu 30 mm), citos Latvijas reģionos lijis krietni mazāk. Vietām Igaunijā un Zviedrijā nokrišņu daudzums pārsniedz 50 mm. Liepājā vējš nav bijis stiprāks par 17 m/s.

5 Atbildes to “4.-5. augusta ciklons”

 1. Saksija Says:

  Saskaņā ar meteo.lv 9os no rīta Pāvilostā sniga. 🙂

 2. Gubumakonis Says:

  Lai nu ka,bet Riga ,vismaz vakara un pa nakti lijis loti maz:( interesanti,cik mm ir bijis? Domaju,ka ne vairak ka 5mm,kurs zin?

 3. maikls Says:

  Jā, Rīgas lidostā tikai 2 mm.

 4. Enricco Says:

  Saksija, SCREENSHOTU atsūti -tagad tur TIKAI mākoņus rāda 🙂

 5. Saksija to Enricco Says:

  Man vēl joprojām rāda sniegu Pāvilostā. 🙂 Uzklikšķini uz mākoņa- tad būs tas uzraksts “Apmācies, neliels sniegs”. Vēl stundu noteikti būs.


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: