Kāds varētu būt augusts un turpmākie mēneši?

LVĢMA prognozē, ka augusta vidējā temperatūra atbildīs normai un nokrišņu daudzums būs nedaudz lielāks par normu. Amerikāņu CFS modelis šobrīd prognozē, ka Baltijas valstīs augusta vidējā temperatūra būs ap normu vai mazlietiņ virs tās (iespēja, ka būs siltāks par normu, ir novērtēta uz 35-45%). Lielbritānijas Met Office prognozē, ka tuvākajos trīs mēnešos mūsu reģionā, visticamāk, būs siltāks par normu. The International Research Institute for Climate and Society prognozē, ka iespēja, ka tuvākajos trīs mēnešos būs siltāks par normu, ir 40%, iespēja, ka temperatūra būs ap normu, ir 35%, iespēja, ka būs aukstāks par normu, ir 25%.

Nokrišņu prognoze tuvākajiem trim mēnešiem ir pretrunīga, kopumā var secināt – iespēja, ka nokrišņu būs daudz, ir tikpat liela kā iespēja, ka nokrišņu būs maz.

Ja salīdzina tālākas prognozes, var secināt ko līdzīgu. Briti sliecas par labu siltam un mitram rudenim un ziemas sākumam mūsu reģionā, amerikāņi prognozē ilggadējiem rādītājiem atbilstošu vai zemāku temperatūru un nokrišņu daudzumu. Piebildīšu, ka temperatūrai nemaz nav jābūt zemākai par normu, lai rudens un ziema būtu manāmi aukstāka nekā citus gadus, jo pēdējos gados Latvijā pārsvarā bijuši silti rudeņi un siltas ziemas (tas pats attiecas uz augustu).

Savukārt dravnieks Ainars Millers savā blogā raksta: “Jau jūlija vidū novēroju, ka bites šogad ļoti centīgi propolisē savu mājokli. Neatceros tik izteiktu uzcītību un ja tas kaut ko nozīmē, tad to, ka gaidāma barga ziema.”

4 Atbildes to “Kāds varētu būt augusts un turpmākie mēneši?”

 1. Toms Says:

  nu tie bargo ziemu solītāji toč ir katru gadu kā likts. 😀
  bet bargu ziemu pēdējos gados neatminos. uznāk uz pāris dienām lieli mīnusi vai daudz sniega, taču par bargu ziemu to nenosauksi.

 2. Līmeņrādis Says:

  cerams, ka dravnieka kungam ir taisnība.

 3. Maija Says:

  Nekādi ticējumi vairs nestrādā!Daba dara savu.To,ka bites dara tā vai citādi,tagad neko nenozīmē.Piekrītu Tomam,aukstums un ziemas bargums var būt īslaicīgs.

 4. stratus Says:

  Jelgavā vairākus (vismaz 20) gadus ziemās dominē plusi.


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: