1. augusts – līdz šim karstākā diena Rīgā 2008. gadā

1. augusts izrādījusies līdz šim karstākā 2008. gada diena Latvijas galvaspilsētā. Rīgas lidostā šodien pēc pulksten 17 tika reģistrēti +28 grādi.

Iepriekšējā augstākā šogad reģistrētā gaisa temperatūra Rīgas lidostā bija +26 grādi – lai cik dīvaini tas neliktos, šis rādījums tika fiksēts pirms diviem mēnešiem, 2. jūnijā. Jūlija beigās, kad vietām Latvijā tika reģistrēti 28-29 grādi, Rīgas lidostas apkārtnē un, visticamāk, arī citviet Rīgā nebija siltāks par 24-25 grādiem, jo visu laiku pūta Z, ZR vējš, kas Rīgai nesa vēsāku gaisu no līča. Šodien vējš pūta galvenokārt no dienvidrietumiem.

Citviet Rīgā temperatūras rādījumi var mazliet atšķirties, piemēram, Rīgas Siltuma meteostacija Imantā šodien fiksējusi 29 grādu karstumu (2. jūnijā – nepilnus +27 grādus).

Iespējams, ka jau sestdien šis rekords tiks pārspēts – gaisa temperatūra Rīgā 2. augustā tiek prognozēta līdz +29 grādiem. Svētdiena jau būs krietni vēsāka. Pagaidām tikai divās šī gada dienās – 2. jūnijā un 1. augustā – gaisa temperatūra Rīgas lidostas apkārtnē ir pakāpusies virs +25 grādu atzīmes, pārējās dienās gaisa temperatūra nav pat sasniegusi pilnus +25 grādus.

2. augustā plkst. 21:20
Arī šodien Rīgas lidostā reģistrēts +28 grādu karstums.

Viena atbilde to “1. augusts – līdz šim karstākā diena Rīgā 2008. gadā”

  1. Gubumakonis Says:

    Jaa, si diena ari pec sajutam tiesam bija karsta:)ceru un gaidu ka laiks tagad mainisies un mes sagaidisikm ari kadu lietus lasi varbut jau rit:} Vispar prognoze augustam ir diezgan ceriga un cik noprotu ari beidzot var ceret sagaiditn normalu ziemu,vismaz sakuma 🙂 ceru ka ta ari bus ka agrak ar sniegu:)


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: