Laika prognoze

Aizvadīta kārtējā jūlijam neraksturīgi aukstā nakts; gaisa temperatūra praktiski visā valstī naktī uz ceturtdienu nokritās līdz +6..+10 grādiem. (Interesants fakts: Ventspils lidostā reģistrēti +6 grādi, bet LVĢMA Ventspilij bija prognozējusi +17 grādus.) Taču, saulei uzaustot, gaiss sasilst ļoti strauji, un aukstai naktij sekos silta diena ar maksimālo gaisa temperatūru +22..+25 grādi; nokrišņi nav gaidāmi.

Šādus laika apstākļus nodrošina augsta spiediena apgabals, kas šodien atrodas virs Baltijas valstīm un Baltkrievijas. Piektdien tas pārvietosies tālāk uz dienvidaustrumiem, bet no rietumiem mums tuvosies ciklons, kas noteiks laika apstākļus turpmāk.

Naktis joprojām būs vēsas, tomēr nedaudz siltākas nekā iepriekšējās, bet piektdiena un sestdiena būs ļoti siltas dienas ar maksimālo gaisa temperatūru +24..+28 grādi. Piektdien, Saules aptumsuma un augusta pirmajā dienā, būs neliels vai mainīgs mākoņu daudzums, pārsvarā bez nokrišņiem (Vidzemes ziemeļos iespējams pērkona negaiss), pūtīs mērens DR, R vējš. Sestdien, referenduma dienā, augstie mākoņi aizklās debesis, caur tiem spīdēs saule, dažviet iespējams īslaicīgs lietus, vakarā Latviju varētu sasniegt ar minēto ciklonu saistīta siltā fronte un tās nestais lietus.

Svētdien, saskaņā ar pašreizējo GFS prognozi, dienas gaitā daudzviet gaidāms īslaicīgs lietus, arī pērkona negaiss, maksimālā gaisa temperatūra +21..+24 grādi. Nākamnedēļ Latvija, visticamāk, nonāks aizejošā ciklona rietumu malā, un ar ziemeļu vējiem ieplūdīs vēss gaiss.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: