Atskats uz jūliju

Lai gan jūlijs vēl nav beidzies, man jau gribas atskatīties uz to, kāds laika apstākļu ziņā bijis šis mēnesis. Visbiežāk nācās dzirdēt neapmierinātību par vasarai neatbilstošiem laika apstākļiem – pārāk daudz mākoņu un lietus, pārāk vēss. Tomēr daži pilsētnieki sūdzējās par pārāk lielu siltumu, daži laucinieki – par pārāk mazo mitrumu. Vasarai ir raksturīgs ļoti nevienmērīgs nokrišņu sadalījums, tāpēc nav nekāds brīnums, ka arī šomēnes dažviet lija bagātīgi, citviet – maz.

Saskaņā ar LVĢMA mājas lapā publicēto informāciju, mēneša pirmajās desmit dienās vidējā gaisa temperatūra Latvijā bija 0,2 grādus zemāka par normu, otrajā dekādē – 0,5 grādus virs normas. Trešajā dekādē līdz šim ir bijis siltāks par normu, 26. un 27. jūlijā pat par 3 grādiem siltāks, varbūt mēneša pēdējās dienās vēso nakšu dēļ temperatūra noslīdēs nedaudz zem normas, taču tas būtiski nemainīs kopējo ainu – ka jūlija vidējā temperatūra kopumā bijusi līdz pusgrādam augstāka par ilggadējiem rādītājiem.

Augstākā gaisa temperatūra tika reģistrēta 14. jūlijā Daugavpilī: +30 grādi. Taču vissiltākās dienas Latvijā kopumā bija aizvadītā sestdiena un svētdiena. Viszemākā reģistrētā temperatūra jūlija pirmajās divās dekādēs bija +6, +7 grādi, bet šonedēļ, ļoti iespējams, jau ir vai vēl tiks reģistrēta par grādu zemāka temperatūra. Piemēram, aizvadītajā naktī pulksten 3:00 Zosēnos bija tikai +6,2 grādi (tajā pašā laikā vietām piekrastē bija +18 grādi).

Kopējais nokrišņu daudzums jūlija pirmajā dekādē bija 88%, otrajā dekādē – 130% no normas. Tā kā pēdējās dienās lielākoties ir bijis sauss laks un līdz jūlija beigām plašu nokrišņu Latvijā nebūs, tad mēneša kopējais nokrišņu daudzums, šķiet, būs bijis nedaudz mazāks par normu.

6 Atbildes to “Atskats uz jūliju”

 1. Līmeņrādis Says:

  cerams, varēs šeit izlasīt arī augusta ieskatu 🙂

 2. maikls Says:

  Es vispār šorīt jau daļēji sagatavoju rakstiņu ar sezonālo prognožu apkopojumu, 1. augustā plānoju publicēt.

 3. Gubumakonis Says:

  Hmm,skiet si vasara,ari julija nekadus parsteigumus nau sagadajusi,viss ta ka normas robezas,ne ipasu karstumu,ne lielus negaisus vai lietusgazes,vismaz Riga ne. Redzes,ko sagaidisim augusta,pagaidam skiet bus tikpat mierigi:)

 4. Reksis Says:

  Kas noticis, ka jau otro dienu nevar atvērt lietuviešu meteo.lt

 5. maikls Says:

  Viņi laikam bloķē Latvijas IP adreses, nu vismaz daļu adrešu, jo caur proxy serveri meteo.lt var apskatīt. Varbūt bloķē tāpēc, ka pārāk daudzi latvieši sākuši to lapu apmeklēt un pārslogo serveri. 😀

 6. maikls Says:

  Tagad meteo.lt man iet arī bez proxy, pirms tam divas dienas negāja tāpat kā Reksim.


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: