Saglabāsies pārsvarā sauss laiks

Lai gan praktiski katru dienu dažviet Latvijā var uzlīt, kopumā nokrišņu šonedēļ būs maz un laiks būs lielākoties saulains, jo laika apstākļus joprojām noteiks anticiklons.

Līdz trešdienai Latvija aizvien atradīsies anticiklona dienvidaustrumu malā, no ziemeļiem ieplūdīs vēsāks gaiss. Jau nakts uz pirmdienu bija vēsa: saskaņā ar LVĢMA datiem, pulksten 6:00 no rīta Zosēnos bija tikai +7.4 grādi, Ainažos +8.2, Jelgavā +8.6, Stendē +8.7 grādi. Šīs temperatūras ir līdz pat 5-7 grādiem zemākas par modeļu iepriekš prognozēto.

Līdzīgas temperatūras gaidāmas arī turpmākajās naktīs, ir pat neliela iespēja, ka zem skaidrām debesīm un bezvējā šur tur varētu parādīties salnas zāles virskārtā, tās jau laikam būtu jāsauc par rudens salnām. Un arī dienas, protams, vairs nebūs tik siltas kā iepriekš: šodien Latvijas centrālajos un rietumu rajonos gaiss vēl sasils līdz +24 grādiem, otrdien un trešdien – līdz +22,+23 grādiem, austrumu rajonos būs nedaudz vēsāks.

Saskaņā ar pašreizējām GFS un UKMO prognozēm, ceturtdien Latvija nonāks teju anticiklona centrā, bet nedēļas nogalē laiku Latvijā jau varētu ietekmēt ciklons. No ceturtdienas tiek prognozēta gaisa temperatūras paaugstināšanās uz 2-3 dienām.

6 Atbildes to “Saglabāsies pārsvarā sauss laiks”

 1. stratus Says:

  Varbūt arī centrālie rajoni šovakar dabūs kādu lietus lāsi.

 2. dAvi Says:

  Skatoties meteo.lv datus no 12.00 var redzēt manāmu aukstumu nākam no ziemeļiem. Piemēram, Alūksnē 12 dienā ir mazliet mazāk par 17 grādiem. Vēss.

 3. Maija Says:

  Kādas gan vēl rudens salnas?Es tā neteiktu.Vēl,taču,vasara pilnā plaukumā!

 4. maikls Says:

  Bet par salnām parasti saka – pavasara vai rudens salnas. Salnas augustā parasti sauc par rudens salnām.

 5. nn Says:

  nē, Anticiklon , paliec kur esi ;(

 6. maikls Says:

  Šorīt plkst. 6:00 atkal Jelgavā, Stendē un Ainažos tikai +7 grādi (LVĢMA dati), pat Ventspils lidostā reģistrēti +7 grādi.


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: