Svētdiena, 27. jūlijs

copyright 2008 RSGB, University of Bern and NOAA Šodien vietām – galvenokārt Zemgalē – gaiss sakarsa līdz pat +28, +29 grādiem. Lielākoties spīdēja saule, bet, kā redzams šajā satelītattēlā, kas uzņemts ap pussešiem vakarā, vēlā pēcpusdienā un vakarā valsts austrumpusē izveidojušies vairāki lielāki mākoņi, kas nes lietu un dažviet arī pērkona negaisu, saskaņā ar radara datiem dažviet ir stipras lietusgāzes.

Jocīgi, ka LVĢMA šodien bija izplatījusi brīdinājumu ar tekstu “Šodien, 27.07.2008, pēcpusdienā gaisa temperatūra Rīgā paaugstināsies līdz +27 grādiem”. Jocīgi, pirmkārt, tāpēc, ka ļoti silts laiks ir vairākas dienas, kāpēc gan lai pēdējā karstajā dienā kāds būtu pēkšņi jābrīdina? Otrkārt, citviet Latvijā gan vakar, gan šodien bija 27 grādi un pat mazlietiņ vairāk, kāpēc brīdinājums tikai par vienu vietu? Treškārt, šie 27 grādi Rīgā šodien nemaz netika sasniegti, ZR vēja dēļ ne Rīgas Siltuma, ne Rīgas lidostas meteostacija nereģistrēja pat +25 grādus.

20:00
Jēkabpilī bija pērkona negaiss un ļoti intensīva lietusgāze – tik stipru lietu sen nebiju redzējis, ielas pludo. Varbūt man izdosies ielikt kādu videofailu.

Viena atbilde to “Svētdiena, 27. jūlijs”

  1. palīgs Says:

    bija jābridina tādēļ, ka to pieprasa klients, kas, loģiski, par to maksā. un šeit neder ne lidostas, ne rīgas siltuma dati. Bija jābūt +27 grādiem uz LU galvenās ēkas jumta, bet nebija 🙂


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: