Laika prognoze

Virs Skandināvijas atrodas anticiklona centrs, laiku Latvijā nosaka anticiklona dienvidaustrumu mala. Šāda situācija ir šobrīd, un tāda tā saglabāsies līdz nākamās nedēļas sākumam. Šajās dienās Latvijā valdīs mēreni ziemeļu vēji. Pārsvarā spīdēs saule, tomēr veidosies arī nelieli gubu mākoņi, it īpaši virs Vidzemes un Latgales; var izveidoties arī kāds lietu nesošs mākonis, piemēram, Lietuvas un Igaunijas HIRLAM modeļi lokālus nokrišņus ir iezīmējuši sestdien pēcpusdienā/vakarā vietām Vidzemē.

Anticiklons kļūs izstieptāks ziemeļu-dienvidu virzienā, tādēļ nākamās nedēļas sākumā Latviju, visticamāk, sasniegs arktiskās gaisa masas. Tātad kļūs vēsāks, it īpaši Latvijas austrumdaļā.

Sestdien maksimālā gaisa temperatūra būs +24..+27 grādi, nedaudz vēsāks vietām piekrastes rajonos. Svētdien gaiss sasils līdz +22..+26 grādiem, pirmdien varētu būt par grādu vēsāks, bet otrdien Vidzemē un Latgalē gaisa temperatūra, iespējams, nepakāpsies pat virs +17,+18 grādiem. (Tikko paskatījos, ka vakar sagatavotajā prognozē LVĢMA Daugavpilij otrdien prognozē +27 grādus, bet gan jau aģentūra savu prognozi mainīs.)

Vissiltākais ūdens, spriežot pēc LVĢMA informācijas, ir Rīgas līča dienvidos, tātad Jūrmalas peldvietās. Ūdens temperatūra pie krasta tur var sasniegt +22,+23 grādus, taču gaisa temperatūra tur diezin vai pārsniegs +22 grādus.

Plkst. 12:00
LVĢMA prognozi nākamās nedēļas sākumam jau ir mainījusi, otrdien un trešdien Daugavpilij tagad tiek prognozēts ne vairāk par +21 grādu, bet Rīgai – plus 20 grādi. LVĢMA piecu dienu prognoze Daugavpilij, Liepājai, Rīgai un Ventspilij ir apskatāma šeit.

Viena atbilde to “Laika prognoze”

  1. snake Says:

    Liepaja patreiz ir skaidrs,spozhi spiid saule un ir +27


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: