Ceturtdiena, 24. jūlijs

Konstatēju, ka ilgu laiku neesmu publicējis nevienu attēlu, tad nu, lūk, šeit ir redzams skats no augšas, kas uzņemts šodien ap pulksten trijiem pēcpusdienā (copyright 2008 RSGB, University of Bern and NOAA). Vietām virs Latvijas ir nelielu gubu mākoņu joslas, citādi laiks ir saulains. Uz dienvidaustrumiem no Latvijas redzamas atliekas no mākoņu zonas, kas aizvadītajā naktī un šorīt vietām Latgalē atnesa lietu.

Dienas vidū Latvijā pūta mērens Z vējš. Gaisa temperatūra pulksten 15:00 bija +22..+26 grādi, jūras vēja skartajos rajonos vietām par grādu vēsāks. Jūrmalā gaisa temperatūra dienas vidū svārstījās ap +20 grādiem, tas ir pat mazāk nekā ūdens virsmas temperatūra pie krasta, jo ziemeļu vējš atpūš gaisa masas no Rīgas līča centrālās un ziemeļu daļas, kur ūdens virsmas temperatūra ir +17,+18 grādi.

Ļoti līdzīgi laika apstākļi saglabāsies tuvākajās trīs dienās. Sestdien virs Vidzemes un Latgales varētu izveidoties lielāki gubu mākoņi, kāds no tiem var atnest arī īslaicīgu lietu un lokālu pērkona negaisu, – tas ir iespējams, jo atmosfēras spiediens nav īpaši augsts un gaiss nav pārāk sauss. Sestdiena varētu būt siltākā diena, svētdien jau sāks ieplūst nedaudz vēsāks gaiss.

Viena atbilde to “Ceturtdiena, 24. jūlijs”

  1. nn Says:

    superīgs laiciņš 🙂 kaut tas anticiklons pabūtu te ilgāk..tikai, lai nav baigi pāri 30


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: