Gaidāms pārsvarā saulains, sauss un silts laiks

Šodien vietām Latvijā vēl ir gaidāms īslaicīgs lietus, jo laiku nosaka aizejošā ciklona dienvidu mala. Gaiss sasils vidēji līdz +21..+23 grādiem. Trešdiena jau paies pārsvarā bez nokrišņiem, jo Baltijas jūras reģionā sāks nostiprināties anticiklons. Trešdien pūtīs lēns vējš no jūras, maksimālā gaisa temperatūra būs +23..+26 grādi, par kādu grādu vēsāks vietām piekrastē.

Ceturtdien un piektdien anticiklona centrs atradīsies virs Zviedrijas un Baltijas jūras, tātad Latvija būs anticiklona austrumu malā. Tā kā gaiss ap anticiklona centru Zemes ziemeļu puslodē plūst pulksteņrādītāju virzienā, tas nozīmē, ka Latvijā valdīs mēreni ziemeļu vēji. Tātad liels karstums pie mums nav gaidāms. Maksimālā gaisa temperatūra ceturtdien un piektdien būs +24..+27 grādi, piekrastes rajonos ziemeļu vēja dēļ vietām būs tikai līdz +22,+23 grādiem silts.

Turpmāk anticiklonam varētu nebūt izteikta centra, tāpēc vēja virzienu un gaisa masu plūsmu ir grūti prognozēt – visticamāk, saglabāsies aptuveni tikpat silts laiks. Šis augsta spiediena apgabals mūsu reģionā varētu uzkavēties arī nākamnedēļ, turpinot gādāt par pārsvarā saulainu un sausu laiku.

Tā kā tuvākajās dienās pūtīs ziemeļu puses vēji, ūdens temperatūra Jūrmalā (Rīgas līča dienvidos) būs augsta, līdz pat +22 grādiem. Citviet piekrastē tā var mainīties atkarībā no tā, vai vējš pūtīs no ZR vai ZA. Ūdens temperatūra upēs un ezeros šobrīd ir vidēji +19..+21 grāds, tuvākajās dienās tā, visticamāk, paaugstināsies par 1-2 grādiem.

Viena atbilde to “Gaidāms pārsvarā saulains, sauss un silts laiks”

  1. Līmeņrādis Says:

    pavisam neilgā laikā šis kļuvis par manu vienu no.. resursiem.


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: