Tuvojas anticiklons

Šodien Latvija vēl atrodas starp diviem cikloniem: viena ciklona centrs ir pie Norvēģijas dienvidiem, otra centrs pārvietojas no Krievijas uz Somiju. Ar otro ciklonu saistītā mākoņu zona šobrīd skar Latvijas galējos austrumu rajonus, bet ar pirmo ciklonu saistīta aukstā atmosfēras fronte šopēcpusdien un nākamajā naktī, sākot no dienvidrietumiem, šķērsos Latviju, atnesot lietu un vietām arī pērkona negaisu. Nokrišņu sadalījums, kā ierasts vasarā, būs nevienmērīgs; vairāk lietusgāžu gaidāms vakarpusē, bet arī dienā pirms frontes vietām var nolīt un ducināt pērkons.

Pirmdien vietām gaidāms īslaicīgs lietus, naktī uz otrdienu saistībā ar nelielu ciklonu, kas no Baltkrievijas dosies uz ziemeļiem, lietus tiek prognozēts Latgalē. Bet jau trešdien Latvija nonāks anticiklona ietekmē, kura centrs izvietosies virs Baltijas jūras. Šī anticiklona dominējošā loma pār laika apstākļiem Latvijā varētu saglabāties līdz nedēļas beigām.

Anticiklonu paredz visi laika modeļi, taču ir nelielas atšķirības prognozēs par tā izvietojumu. Grūti spriest, vai Latviju skars karstās gaisa masas, kas var ieplūst ar austrumu vēju no Krievijas. Izskatās, ka pie mums dominēs mērens ZA vējš, kas atnesīs salīdzinoši vēsāku gaisu no ziemeļiem, taču vienalga būs ļoti silti, piemēram, GFS katru dienu prognozē vismaz līdz +25 grādiem. Anticiklons, protams, nozīmē saulainu un sausu laiku, lai gan dažās dienās ir iespējams arī lielāks mākoņu daudzums.

Laikam beidzot būsim sagaidījuši pirmo riktīgo anticiklonu šovasar. 🙂

4 Atbildes to “Tuvojas anticiklons”

 1. stratus Says:

  Var būt arī gadījumi, kad pat anticiklona laikā ir lokāla lietusgāze un pērkona negaiss.

 2. scAvenger Says:

  Anticiklons ir laba lieta, bet pašlaik Rīgā, Teikā līst. Satelītattēla animācijā var labi redzēt, kā sprauga starp diviem cikloniem ātri “aizaug” ar mākoņiem.

 3. Maija Says:

  Forši!Varbūt kāda dieniņa būs bez lietus?

 4. maikls Says:

  Visticamāk, vairākas dieniņas būs bez lietus.


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: