Par attieksmi pret laika apstākļiem

Ārkārtīgi bieži nākas dzirdēt, ka cilvēki sūkstās par laika apstākļiem. Daļa cilvēku vienmēr ir neapmierināta un vēlas, lai laiks būtu citādāks. Arī šobrīd. Ir daudzi, kas sūdzas, ka nav īstas vasaras. Bet ir arī tādi, kuriem ir par karstu, par daudz saules un par maz lietus.

Manuprāt, mūsu attieksme (es nerunāju par visiem, bet par lielāko sabiedrības daļu, tajā skaitā sevi) pašos pamatos ir nepareiza. Un ne tikai attiecībā uz laika apstākļiem, bet gan uz visu, kas atrodas ārpus mums un nav no mums atkarīgs. Būt neapmierinātam ar to, kas nav mūsu varā, un vēlēties kaut ko citu ir absurdi, tas ienes tikai sliktas izmaiņas dzīvē: veltīgi iztērēta enerģija un laiks, slikts garastāvoklis, neizmantotas iespējas.

Dabai nav jāpielāgojas mūsu kaprīzēm; tie esam mēs, cilvēki, kuriem jāpielāgojas dabai. Visa laika prognozēšana ir vērsta uz to, lai labāk pielāgotos un dzīvotu harmonijā ar dabu, nevis nepārtrauktā konfliktā ar to. Jebkādi laika apstākļi, kas nāk pār mūsu galvām, ir jāpieņem tādi, kādi tie ir.

Ja cilvēkam ir vēlmes attiecībā uz laika apstākļiem un ja reālie laika apstākļi tām neatbilst, tad šīs vēlmes ir tas, no kā cilvēkam jāatsakās, bet faktiskais laiks ir jāpieņem tāds, kāds tas ir. Ja cilvēks tā nedara, tad vienīgais cietējs ir viņš pats.

Turklāt šīs vēlmes un gaidas izkropļo pasaules uztveri, piemēram, cilvēks vairs nespēj objektīvi paraudzīties uz laika prognozi. Īpaši jāuzmanās sinoptiķiem, jo ir ļoti viegli savas vēlmes projicēt laika prognožu kartēs (pašam to, protams, neapzinoties), un rezultātā sagatavotā prognoze ir mazāk objektīva un precīza.

4 Atbildes to “Par attieksmi pret laika apstākļiem”

 1. stratus Says:

  Līdzīgas ir arī manas domas: “Nav sliktu laika apstākļu, tikai kādi var būt labāki par citiem.” Tātad es neuzkatu, ka cilvēkam ir jātsakās no vēlmēm, bet gan kopā ar tām jāpieņem esošie laika apstākļi. Patiesībā katrā no laika apstākļiem iespējams saskatīt savu labumu. Mēs varam tikai pateikties par to, ka Latvijā ir tik pastāvīgi mainīgi laika apstākļi, jo iespējams izbaudīt visdažādākos variantus. Ja laika apstākļi pastāvīgi būtu tādi, kādus cilvēks tos vēlas, tad varbūt dzīve pat nebūtu tik interesanta, tāpēc tieši tas arī sagādā to lielāko prieku, kad tu sagaidi, piepildamies savas vēlmes no Dabas, bet nevis no sevis jebkurā laikā, jebkurā vietā (apmēram tā – kā gribu, tā arī būs).

 2. maikls Says:

  Jā, Latvijā, kopumā ņemot, ir interesanti laika apstākļi.

 3. Maija Says:

  Arī es piekrītu visam šeit teiktajam.Žēl tikai ,ka arī mēs jūtam to,kā mainās mūsu Daba.Es pati jau gadiem ilgi vēroju dabu,veicu pierakstus.Tagad,salīdzinot,palasot,nekas labs jau nu nav.To var redzēt pēc augiem gan dārzā,gan dabā.Daudz kas vairs negrib augt.Bija jau bija arī agrāk negaisi ar stipriem vējiem,bet tagad tā notiek pastāvīgi!Vai nu ilgstošs sausums,kuram seko pamatīgas lietusgāzes,vai otrādi.Un mūsu saulīte-viņa paliek aizvien kodīgāka!Un-nav vairs ziemu!Es neatceros,kad pēdējo reizi esmu martā staigājusi pa sērsnu.Vienīgi agrā jaunībā…Ja cilvēks uzmanīgi vēro dabu,viņš nevar neievērot izmaiņas.Mans uzskats-šīs izmaiņas notiek ļoti strauji!Bet tas ir mans viedoklis,katrs domā kā vēlās.Un ,pareģot uz priekšu,kāda būs zima vai vasara,būtībā vairs nav iespējams.Pareizi,mums ar to visu ir un būs jāsadzīvo.Es arī esmu optimiste,bet novērojumi liek dažķārt saskumt…

 4. fronte Says:

  “It’s remarkable how much the weather affects my life, and how little my life affects the weather.”
  – Ashleigh Brilliant


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: