Pirmdienas negaisi un temperatūras kontrasti

Šajā satelītattēlā, kas uzņemts aptuveni pulksten 15, redzami divi lieli negaisa mākoņi: viens jau ir šķērsojis Vidzemi un attēlā redzams virs Igaunijas-Latvijas robežas, otrs atrodas virs Zemgales austrumiem. Jēkabpilī šobrīd (plkst. 15:35) ir ļoti tumšs, zibeņo un ducina pērkons. Virs Latvijas austrumdaļas atrodas arī daži nelieli negaisa mākoņi un veidojas jauni.

Gaisa temperatūra pulksten 15:00, saskaņā ar LVĢMA datiem, bija no +12,7 grādiem Saldū līdz +28,8 grādiem Daugavpilī. Līdz ar to šodien ir reģistrēta līdz šim augstākā gaisa temperatūra Latvijā 2008. gadā.

Plkst. 17:20
Latvijas radio ziņo, ka vietām Vidzemē un Latgalē bijis ļoti spēcīgs negaiss ar intensīvām lietusgāzēm un stipru vēju, kas lauzis kokus. Masu mediji vēlāk droši vien sniegs plašākas ziņas (šodien ir parādījušās ziņas arī par negaisa postījumiem sestdien Gulbenes rajonā, plašāka informācija šajā lapā).

Plkst. 17:45
Raksts par vēja lauztiem kokiem šodien. Raksts par virpuļviesuli (it kā) Madonas rajonā šodien.

Plkst. 21:30
Maksimālā gaisa temperatūra Daugavpilī šodien bija +30 grādi, bet, piemēram, Kolkā tikai +15 grādi. Nokrišņu daudzums Alūksnē bija 47 mm (no negaisa mākoņiem), Kolkā 30 mm, Liepājā 19 mm, Rīgā tikai 5 mm. Igaunijas dienvidaustrumos kādā automatizētā meteostacijā šodien reģistrēti vairāk nekā 70 milimetri nokrišņu – grūti spriest, vai patiešām kaut kur ir nolijis tik daudz, jo automatizētie nokrišņu daudzuma mērījumi bieži vien ievērojami atšķiras no manuālajiem mērījumiem, kas ir uzticamāki.

No LVĢMA meteostacijām visstiprākais vējš – 22 m/s – negaisa laikā tika reģistrēts Gulbenē. Vietām tas noteikti ir bijis stiprāks, jo ir lauzti un ar saknēm izgāzti koki, pa gaisu nesti dažādi priekšmeti, bojāti māju jumti. Gan Latvenergo, gan masu mediji, gan cilvēki komentāros internetā runā arī par virpuļviesuļiem – ļoti iespējams, ka tādi tik tiešām bija, jo laika apstākļi šādai dabas parādībai bija labvēlīgi. Novērota arī krusa.

15. jūlijā plkst. 11:10
Pāris bildes, kurās redzama krusa Gulbenes rajonā. Izskatās, ka krusas graudi bijuši pat 2 cm diametrā.

17. jūlijā plkst. 19:00
LVĢMA publicējusi īsu apskatu par laika apstākļiem Latvijā 14. jūlijā.

7 Atbildes to “Pirmdienas negaisi un temperatūras kontrasti”

 1. dAvi Says:

  njaa, interesanta diena šodien Latvijā, amplitūda arī diezgan pamatīga. Tā gribētos atrasties siltajā sektorā pie negaisa mākoņiem.

 2. ABC Says:

  Man arī… Rīgai vēl ir cerības uz negaisu?

 3. maikls Says:

  Rīgai laikam nav nekādu īpašo cerību uz negaisu šodien.

 4. KGB Says:

  Sveiki, katru dienu cītīgi lasu Jūsu blogu – patīk, jo šeit ir visprecīzākās prognozes. ‘Vai Murjāņu pusē šovakar arī gaidāms tāds pamatīgs negaiss?
  Vai tomēr pastāv cerība, ka viņš aizies garām…

 5. maikls Says:

  Šķiet, ka šovakar tikai pašos Latvijas austrumu rajonos vēl varētu būt pamatīgi negaisi.

 6. stratus Says:

  Aculieciniekiem nevar ticēt bez fotoapstiprinājuma, jāšaubas vai tas vispār bija virpuļviesulis. Spēcīgs vējš vēl nenzīmē virpuļviesuli. Dadzi šo vārdu nez kāpēc sākuši lietot nevietā.

 7. maikls Says:

  “Gulbenieši pirms pirmās vētras debesīs novēroja gubu mākoņus, kas bija savijušies un veidoja kaut ko līdzīgu tāšu taurei ar šauru lejasdaļu.”
  http://www.dzirkstele.lv/news/article.html?xml_id=7805


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: