Par laiku nedēļas nogalē

Šobrīd virs Latvijas atrodas neliels paaugstināta gaisa spiediena atzars, taču no rietumiem tuvojas plašs zema spiediena apgabals un ar to saistītas atmosfēras frontes. Jau šovakar un naktī uz sestdienu, sākot no rietumiem, Latviju šķērsos neliela siltā fronte, kas var atnest nelielu lietu. Aiz tās sekos aukstā fronte, kas atnesīs vairāk nokrišņu.

Tā kā sestdienas vakarā plānoju apmeklēt Dziesmu svētku noslēguma koncertu Mežaparkā, mani pašu interesē, vai koncerta laikā Rīgā līs vai ne. Bet pagaidām laikam neviens to nevar droši pateikt; ir skaidrs, ka lietus Latvijā līs, bet tā sadalījums telpā un laikā ir neskaidrs. Atkal katrs modelis prognozē kaut ko atšķirīgu, daudz maz kopīgais prognozēs ir tas, ka viena lietus zona nakts otrajā pusē un sestdien priekšpusdienā  virzīsies pāri Kurzemei un skars arī valsts centrālos rajonus un Vidzemes rietumdaļu.

Pēc tam sestdienas vakarā valsts lielākajā daļā, tajā skaitā Rīgā, nokrišņu varētu nebūt. Tad no dienvidiem agrāk vai vēlāk nāks jauns lielāks vai mazāks lietus, tas varētu skart galvenokārt valsts austrumdaļu. Lai gan, piemēram, Lietuvas modelis šobrīd prognozē, ka sestdienas vakarā valsts centrālajos un austrumu rajonos gaidāmas stipras lietusgāzes. UKMO modelis lietusgāzes prognozē sestdien visā valstī, visstiprākās – Vidzemē. Laikam visas atšķirības modeļu prognozēs nosaka viens faktors – cik spēcīga būs konvekcija un cik vareni mākoņi izveidosies tepat uz vietas. Protams, ir iespējams arī pērkona negaiss.

Šodien gaiss sasils līdz +23..+25 grādiem, dažviet piekrastē būs nedaudz vēsāks, Rīgā gan būs visi 25 grādi. Naktī uz sestdienu gaiss atdzisīs līdz +13..+17 grādiem. Sestdien Latgalē gaidāms karstums līdz +28 grādiem, citviet būs vēsāks, jūras piekrastē vien ap +20 grādiem.

Minimālā gaisa temperatūra naktī uz svētdienu būs vidēji +13..+16 grādi, svētdien gaiss varētu sasilt līdz +21..+27 grādiem. Nākamnedēļ virs Austrumeiropas notiks cīņa starp karstu gaisu no austrumiem un vēsāku gaisu no rietumiem, atliek vien gaidīt, kāds būs rezultāts.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: