Dīvains mākonis

Rakājoties savā fotogrāfiju arhīvā (vecajā datorā Salaspilī), atradu šādas 2005. gada 26. septembra rītā uzņemtas bildes. Bildēts ir caur istabas logu, pirmajā bildē ir redzams kopskats, otrajā un trešajā dīvainais mākonis ir piezūmots tuvāk. Kā redzams, laiks torīt bija pārsvarā skaidrs un mierīgs, laiku Latvijā tajā dienā noteica anticiklona rietumu mala. Varbūt kāds var pastāstīt kaut ko no teorijas, es mākoņu klasifikāciju nepārzinu un ar to atpazīšanu man neiet diez ko spoži. 😀 Kā vienmēr, uzklikšķinot uz mazajām bildēm, atvērsies attēli pilnā izmērā.

7 Atbildes to “Dīvains mākonis”

 1. scAvenger Says:

  Lidmašīnas inversijas sliedes atliekas?

 2. maikls Says:

  Tad tai lidmašīnai būtu vajadzējis dikti dīvaini lidot. 😀 Varētu būt, ka lidmašīna ir aizsākusi kondensācijas ķēdes reakciju.

 3. weather Says:

  Redzamais mākonis/lidmašīnu dūmi, iespējams, neatrodas vertikālā stāvoklī. Viennozīmīgi tas nav ne zemais, ne augstais mākonis. Ja tas vispār ir mākonis (un ja patiesībā atrodas horizontālā stāvoklī pret zemi), tad tās var būt tikai vidējā augstā slāņu (altostarus) mākoņa paliekas .

 4. weather Says:

  Kļūda: “altostratus” nevis “altostarus”

 5. anomaly Says:

  ja laiks bijis tai rita neparasts un stīgs, tad tas ir mazs viesulīts,kas vai nu sāka veidoties, vai jau bija un saglabaja formu.

 6. Lietusvīrs Says:

  1. Tas noteikti nav “altostratus ” jeb latviski vidējie slāņmākoņi. 🙂
  2. Tas drošī vien ir “contrail cloud” (lidmašīnu kondensāts).
  3. Strīpa nav ideāli taisna, jo gaisa masas nekustas homogēni.
  Lidmašīna ir lidojusie tieši pretī novērotājam (maiklam). To var spriest no tā, ka apakšā strīpa šaurāka(tālāk) bet augšā platāka (tuvāk).
  Tā kā tas notiek no rīta, tad konvekcija vēl ir maza un vietas ar lielāku mitrumu var ilgāk saglabāties (līdzīgi ka rīta “radiation fog”). Un jo šādas palielināta mitruma vietas ilgāk saglabājas jo vairāk paspēj “izķēmoties”(izliekties savērpties u.t.t) mākonis.

 7. elchiks Says:

  man liekas ka tas ir torenādo mazais iesākums


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: