Rīgas meteostacijas

Rīga

Meteostacijas Rīgā

Šajā Rīgas kartē, kas ņemta no Google, esmu atzīmējis četras meteostacijas, kuras ir vairāk vai mazāk oficiālas un kuru dati tiek izmantoti visplašāk.

Ziemeļos ir atzīmēta Rīgas ostas meteostacija, kas atrodas pie Daugavgrīvas bākas. Kad plosās kāda vētra, tad mēs bieži dzirdam informāciju, cik liels vēja ātrums ir samērīts šajā vietā. Nezinu, vai tur mēra arī gaisa temperatūru un nokrišņu daudzumu.

Zemāk ar burtu “i” ir atzīmēta Rīgas Siltuma meteostacija, kas uzstādīta siltumcentrālē “Imanta”. Šeit izmērītā temperatūra ik pēc 20 minūtēm tiek publicēta šajā lapā. Tajā ir pieejami dati arī par vēja ātrumu un virzienu, bet tie, manuprāt, ir pārāk neprecīzi, lai tos ņemtu vērā. Saulainā laikā šeit bieži vien tiek izmērīta aizdomīgi augsta temperatūra, kas liek domāt, ka to ietekmē saulē sakarsušie mūri un/vai asfalts.

Ar burtu “M” ir atzīmēta LVĢMA Rīgas meteostacijas pašreizējā atrašanās vieta – netālu no LU Bioloģijas fakultātes ēkas. Tā ir mainījusies vairākkārt; iepriekš kādu laiciņu Rīgas novērojumu stacija bija apvienota ar lidostas meteostaciju, un tādēļ es īsti nezinu, kuri dati – no lidostas vai jaunās meteostacijas – tagad tiek pasniegti kā Rīgas dati starptautiskajos informācijas kanālos. Varbūt kāds var pateikt, vai, piemēram, šajā lapā uzrādītais nokrišņu daudzums attiecas uz Rīgas lidostu vai Kronvalda parku (8. jūlijā 2 mm, naktī uz 5. jūliju 13 mm)?

Zemāk kartē ar lidmašīnas simbolu ir atzīmēta aptuvena Rīgas lidostai piederošās meteostacijas atrašanās vieta. Dati no šīs novērojumu stacijas pieejami daudzviet tīmeklī, piemēram, šeit.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: