Negaisa mākoņi

Jau pirms pusdienlaika virs Latvijas izveidojās pirmie negaisa mākoņi, galvenokārt uz rietumiem no Rīgas. Šodien situācija atmosfērā ir nestabila, pērkona negaiss dienas gaitā iespējams daudzviet, vietām tas var būt stiprs; jāatceras, ka jebkurš negaiss potenciāli var atnest stipras lietusgāzes, krusu un spēcīgu vēju. Līdzīga situācija gaidāma arī trešdien.

Zemāk redzams satelītattēls, kas uzņemts īsi pirms 12 (uzklikšķinot uz mazā attēla, to var apskatīt pilnā izmērā; copyright 2008 RSGB, University of Bern and NOAA). Latvijas austrumu rajonus klāj mākoņu sega, taču, piemēram, Jēkabpilī un Alūksnē nelīst. Šī mākoņu sega virzīsies uz austrumiem prom no Latvijas, taču, kā jau minēju, pēcpusdienā attīstīsies daudzi negaisa mākoņi. Blakus satelītattēlam redzami reģistrētie zibeņi uz pulksten 12:30 pēc Latvijas laika (dati no meteocentre.com).


9. jūlijā plkst. 14:25
Šodien vismaz pagaidām negaisa mākoņu ir mazāk, bet īslaicīgu un spēcīgu lietusgāžu, šķiet, ir vairāk. Šeit redzams satelītattēls, kas uzņemts īsi pēc vieniem dienā.

4 Atbildes to “Negaisa mākoņi”

 1. bush Says:

  mīlu lietu!

 2. cumulus Says:

  Rīgai no R puses tuvojas cumulonimbus mākoņi un tikko bija pērkona grāviens.

 3. Jaunpils Says:

  visu dienu vārījās kā raganu katlā,ļoti spēcīgs lietus ar krusu ,spēcīgs negaiss arī ar trāpījumiem māju jumtos,torņos,interesantākais,ka lietus mākoņi nāca perpendikulāri vējam.Pielijis kā reti kad.

 4. stratus Says:

  Jelgavai cauru dienu garām – tuvumā stipri pērkona negaisi.


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: