Ventspils meteostacijas

VentspilsŠajā Google kartē, kurā ir redzama Ventspils, esmu atzīmējis LVĢMA meteoroloģisko novērojumu stacijas atrašanās vietu (burts “M”, uz mola) un aptuvenu Ventspils lidostai piederošās meteostacijas atrašanās vietu.

Par LVĢMA Ventspils novērojumu staciju es jau rakstīju iepriekš. To no visām pusēm apskalo ūdens, un tās fiksētie mērījumi drīzāk raksturo situāciju jūrā, nevis pašā Ventspilī.

Šodien ap pulksten 12 meteostacijā uz mola tika reģistrēti +17 grādi, Z vējš 5 m/s un gaisa mitrums 80%, bet lidostas meteostacijā – plus 20 grādi, A vējš 3 m/s un gaisa mitrums 60%.

Ap pulksten 15 uz mola bija +18 grādus silts, pūta Z vējš ar vidējo ātrumu 10 m/s un gaisa mitrums bija 63%. Lidostā reģistrēti +20 grādi, Z vējš 8 m/s, gaisa mitrums 60%. Kā redzams, lidostas apkārtnē iegriežoties jūras vējam, atšķirība starp laika apstākļiem lidostā un uz mola ir samazinājusies.

Pie noteikta vēja virziena un tajos periodos, kad ūdens temperatūra jūrā ievērojami atšķiras no gaisa temperatūras uz sauszemes, atšķirība starp laika apstākļiem uz mola un Ventspils pilsētā var būt ļoti liela. Taču LVĢMA laika prognozes, kuras dzirdam pa radio un TV – kā man šķiet – vienmēr tiek pielāgotas laika apstākļiem uz mola – jo tur atrodas LVĢMA meteostacija, pēc kuras datiem aģentūra pārbauda, kā prognozes ir piepildījušās. Līdz ar to sanāk tāda mazliet jocīga situācija, ka prognozes Ventspilij tiek veidotas nevis pilsētai un tās iedzīvotājiem, bet gan konkrētajai meteostacijai un sinoptiķiem, kuriem ir svarīgi, lai viņu veidotās prognozes būtu piepildījušās atbilstoši LVĢMA meteostacijas datiem.

Es nesaku, ka tas ir slikti un nepareizi, vienkārši šo faktu ir vērts ņemt vērā. 🙂

6 Atbildes to “Ventspils meteostacijas”

 1. Anonīms Says:

  tapēc, ka galvenās prognozes ir priekš Ventspils ostas!

 2. maikls Says:

  Bet vakarā pēc TV ziņām, kad rāda Latvijas karti ar prognozēto gaisa temperatūru dažādām Latvijas pilsētām, tad jau tā prognoze it kā ir domāta Ventspils pilsētai, lai gan reāli sanāk ostai.

  Pats meteostacijas novietojums ir labs – ir taču interesanti zināt, kāds vējš pūš jūrā pie krasta. Un kad vējš pūš no jūras, tad tieši tur iespējamas stiprākās brāzmas visā jūrā, jo vējš ir ieskrējis pāri ūdens klajumam. Un, protams, ostas darbībai šī meteostacija ir svarīga. Bet Liepājā un Rīgā ir citādāk, un tieši tāpēc Ventspils izceļas.

 3. Anonīms Says:

  paldies,ņemsim vērā šo faktu!

 4. ventiš Says:

  Žetons autoram par komentu, tā ir absolūta tiesa, ka mola datus uzdod par pilsētas datiem, jo raugi tie esot “oficiālie” un piemēram Ventspils mājas lapā tiek uzdoti kā laika prognoze, bet iedzīvotājiem prātā jāveic būtiska korekcija.
  Vēl smieklīgāk ir tas, ka metostacijas dati mājas lapā tiek uzdoti par peldvietas temperatūru un tur tie dati atšķiras būtiski. Ņemot vērā, ka Ventpils pludmalē ūdens temperatūra var mainīties dažu stundu laikā atkarībā no vēja pat par 10 grādiem, info mājas lapā ir pat bezjēdzīga

 5. Anonīms Says:

  cik es zinu, tad ventspils mājaslapa neņem prognozi no LVĢMA

 6. inga Says:

  es gribu lai man butu puisis


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: