Piektdien un sestdien silts, tad atkal vēsāks

Piektdien un sestdien Latvija atradīsies starp anticiklonu ar centru virs Norvēģu jūras un plašu zema spiediena apgabalu uz DA, A no Latvijas. Lai gan Latvijā turpinās ieplūst gaisa masas no ziemeļiem, piektdien un sestdien gaidāms vasarīgi silts laiks, bet jau svētdien Latvijā kļūs aukstāks, jo mūs sasniegs gaisa masas no Ziemeļu ledus okeāna, kurām ceļā uz Latviju zem mākoņu segas nebūs izdevies sasilt.

Šajās dienās vismaz vietām īslaicīgi līs un ducinās pērkons. Kā jau ierasts, modeļu nokrišņu prognozes ir atšķirīgas. Naktī uz sestdienu un sestdien īslaicīgs lietus un pērkona negaiss iespējams daudzviet (sestdien galvenokārt valsts dienvidaustrumu daļā).

Interesanti, ka GFS šonakt – naktī uz piektdienu – lielā daļā Latvijas prognozē gaisa temperatūras pazemināšanos līdz +4..+7 grādiem. Tas tāpēc, ka GFS prognozē, ka iestāsies bezvējš un mākoņi daudzviet izklīdīs. Citi modeļi tik zemu gaisa temperatūru šonakt neprognozē. Nakts uz sestdienu viennozīmīgi būs siltāka: minimālā gaisa temperatūra gaidāma ap +12..+15 grādiem. Naktī uz svētdienu būs par dažiem grādiem aukstāks, bet nakti uz pirmdienu GFS atkal prognozē īpaši aukstu (līdz +3 Vidzemē). Taču tā kā Latvijai varētu tuvoties jauns zema spiediena apgabals, tad jāšaubās, vai būs skaidras debesis un lēns vējš – bez šīm divām lietām tik auksts nav iespējams.

Piektdien un sestdien dienā gaiss sasils līdz +20..+25 grādiem. Svētdien tikai līdz +16..+19 grādiem. Nākamnedēļ Latvijā dominēs cikloni, tātad bieži gaidāms lietus un nebūs īpaši silts.

Viena atbilde to “Piektdien un sestdien silts, tad atkal vēsāks”

  1. stratus Says:

    Z pusē (līča pusē) tikko novēroju zibeni negaisa mākoņos. Tātad šoreiz konvekcija attīstās arī virs jūras.


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: