Mākoņi

(copyright 2008 RSGB, University of Bern and NOAA)

Mākoņu dēļ šodien dienas pirmajā pusē daļā Latvijas bija salīdzinoši vēss, Rīgā pat vēl divos dienā nebija siltāks par +18 grādiem – tas, protams, arī ziemeļrietumu vēja dēļ, kas galvaspilsētai nes vēsu gaisu no līča. Rīgas līča centrālajā daļā ūdens virsmas temperatūra nepārsniedz +16 grādus (saskaņā ar zviedru datiem).

Kā redzams šajā satelītattēlā, kas uzņemts ap pusvieniem dienā, Latvijas lielākajā daļā ir visnotaļ saulains laiks. Virs Somijas un Baltijas jūras atrodas plašākas mākoņu zonas – izskatās pēc ciklona ar centru virs Somijas rietumiem, taču dati par atmosfēras spiedienu jūras līmenī to neapstiprina. Šie mākoņi saistīti ar nelielu zema spiediena ieplaku, kas iestiepjas augsta spiediena apgabalā.

Arī tuvākajās dienās mākoņi virs Latvijas bremzēs gaisa temperatūras paaugstināšanos. Ceturtdien virs Latvijas nonāks ar minēto ieplaku saistīta aukstāka gaisa masa, bet lietus gaidāms galvenokārt Vidzemē un galvenokārt pievakarē. Naktī uz piektdienu varētu uzlīt arī citviet Latvijā; piektdien daži modeļi prognozē īslaicīgu lietu un pērkona negaisu daudzviet Latvijā, citi – ne. Tur, kur vairāk spīdēs saule (bet ne pie jūras) maksimālā gaisa temperatūra sasniegs +22..+24 grādu atzīmi.

10 Atbildes to “Mākoņi”

 1. bush Says:

  sakiet, lūdzu, “ciklona centrs” nozīmē to tukšo aplīti pa vidu vai to vietu, kur visvairāk mākokņu?

 2. snake Says:

  manliekas ka tukšais aplītis ir ciklona centrs

 3. maikls Says:

  Ciklona centrs ir vieta ar zemāko gaisa spiedienu, tātad to definē tikai un vienīgi pēc spiediena. Mākoņi pašā centrā var būt un var nebūt.

 4. dAvi Says:

  Šodien Liepājā silts, mans mājas digitālais termometrs uzrādīja pat 22 grādus, kaut arī pūš ZR vējš. Izskatās, ka nākamajās dienās būs vēl siltāks, jo vējš iegriezīsies no ZA puses, tā kā daudzos piejūras apgabalos, iespējams, ka būs siltāk nekā Zemgalē un Latgalē.

 5. snake Says:

  Liepājā visu dienu debesis ir skaidras un temperatūra (Ziemeļu pusē,enā) tagad ir 19 grādu. kā ir citur?

 6. dAvi. Says:

  Citur par pāris grādiem vairāk. Rīgā tikpat cik Liepājā, vienīgi Liepājas raidītājs ir ostā, netālu no jūras krasta.

 7. maikls Says:

  Tajā satelītuzņēmumā patiešām ir redzams ciklons ar centru virs Somijas rietumiem, taču šis ciklons neatrodas piezemes slānī, bet gan augstāk atmosfērā. Angliski šādu veidojumu sauc par “upper-level low”. Uz zemes nav ne pazemināta atmosfēras spiediena, ne ciklonam raksturīgās vēja cirkulācijas.

 8. stratus Says:

  Interesanti, kāpēc šis labais satelītattēls vairs nav pieejams? 😦

 9. maikls Says:

  Kas tur tāds labs bija? Viens austriešu satelītattēls ir redzams šajā adresē: http://www.zamg.ac.at/dyn/pictures/sat.gif

 10. stratus Says:

  Tur bija labi mākoņi attēltoti, līdzīgi, kā tavā norādītajā adresē, tikai vēl skaidrāk un pats attēls arī lielāks.


Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: