Šogad vēl nav bijis siltāks par +26 grādiem

Aizvadīta 2008. gada pirmā puse. Šis gads no iepriekšējiem atšķiras ar to, ka gada pirmajā pusē Latvijā nav bijis siltāks par +26 grādiem. Šāda temperatūra tika reģistrēta 2. jūnijā. Jāpiebilst, ka jūnija pēdējās desmit dienās maksimālā gaisa temperatūra bija tikai +23 grādi. (Runa ir par LVĢMA meteostaciju datiem.)

Šī gada maijā vissiltākās dienas bija 11. un 31. datums, kad gaiss vietām sasila līdz +24 grādiem. Maksimālā gaisa temperatūra aprīlī bija līdzīga: +23 grādi, un tā tika fiksēta 29. aprīlī.

Pagājušajā gadā neierasti karsts laiks bija maija otrajā pusē, kad gaisa temperatūra vairākas dienas sasniedza +29,+30 grādu atzīmi. 2007. gada jūnijā +30 grādi netika fiksēti, bet vairāk nekā desmit dienās tika pārsniegta +25 grādu atzīme, dažviet sasniedzot +28 grādus.

2006. gadā jūnija otrajā pusē tika reģistrēti +30 grādi. 2005. gada 24. maijā gaiss sakarsa līdz +29 grādiem, 29. maijā – līdz +30 grādiem. 2004. gadā jau 4. maijā tika reģistrēti +27 grādi, tiesa, vēlāk maijā un jūnijā tik augsta temperatūra vairs netika reģistrēta. 2003. g. jūnija sākumā fiksēts +30 grādu karstums, bet 2002. g. jūnija vidū temperatūra pakāpās līdz +31 grādam.

Gan jau arī šovasar Latvijā būs 30 grādu karstums. Tā nav prognoze, bet gan uz statistiku balstīts apgalvojums. Piemēram, Rīgas lidostā pēdējo 10 gadu laikā tikai vienu reizi – 2004. gadā – ne reizi netika fiksēti +30 grādi (augstākā reģistrētā temperatūra togad bija +29 grādi).

13 Atbildes to “Šogad vēl nav bijis siltāks par +26 grādiem”

 1. Jāņa demagoģija Says:

  Arī 2007. gadā Rīgas lidosta nefiksēja +30,0 grādu robežu. +29,9 16. augustā neskaitās.
  Ja nav baigais noslēpums, kur var iegūt datus par novērojumiem lidostā pirms 2005. gada?

 2. Jāņa demagoģija Says:

  Ja jau ieliki saiti uz avotu, tad varēji gan uzrakstīt pilnu adresi. Man nav ne laika, ne saprašanas tur kaut ko meklēt. Pieļaujot, ka 70-to gadu vidū ekspluatācijā nodotā Rīgas starptautiskā lidosta līdz 2005. g. nav laidusi pasaulē meteo informāciju, rodas zināmas šaubas par Tevis domāto. Cik man zināms, tad zem šodienas Rīgas lidostas koda: 26422 līdz 2005. gadam gāja dati no meteo stacijas Slokas ielā. Tātad tajā britu portālā visticamāk ir Slokas ielas dati, nevis lidostas. Par avotu prasīju, jo gribēju redzēt, kāds kods tur figurē.
  Nezinu, kādu motīvu vadīts Tu te rosies, bet par sliktu nenāktu šo pasākumu ievirzīt patiešām informatīvā gultnē, kā tas ir citās valstīs. Ja kaut ko nezini pats, tad var jautājumu pacelt vispārējai apspriešanai, jo vairākas galvas vienmēr būs gudrākas (zinošākas) kā viena. Vismaz līdz šim te nav bijis nekas vērtīgs. Arī LVĢMA neatsaucās uz aicinājumu savu mājas lapu padarīt izglītojošāku. Vispār, mūsdienās cilvēki savas zināšanas cenšas nedāļāt, jo grib nopelnīt ar tām. Es gan uzskatu, ka informācijai, zināšanām jābūt maksimāli pieejamām. Man nav žēl padalīties ne ar savu laiku, ne ar grāmatām par klimatoloģiju, meteoroloģiju un sinoptiku.

 3. Piepalīdzēšu Jānim Says:

  Tavos komentāros patiesi nav jēgas, jo tie ir ļoti… hmmm… maigi sakot izzīsti no pirksta. Ja jau savas zināšanas vērtē tik augstu, ka vari mācīt Jānim, ko un kā rakstīt, tad ir dīvaini, ka nezini – Lidostas Rīga starptautiskais mteoroloģisko novērojumu kods ir EVRA, bet tevis pieminētais 26422 ir LVĢMA stacijas kods, agrāk tātad Spilves lidosta, tad Slokas iela, LU jumts, dažus mēnšus arī apvienojums ar starptautisko lidostu Rīga un tagad parciņš pie biologiem.
  Turklāt 99% Latvijas iedzīvotāju, šeit rakstītais ir, ja ne interesants un saistošs, tad jaunums. Tikai nsaprotu, kādēļ tik zinošs cilvēks, kā tu, turpini rūpīgi sekot bezjēdzīgam blogam 😀 Tik gudri cilvēki parasti tomēr paliek delfos.

 4. jautri Says:

  nu interesanti cik daudzi no 99 % latviešu skatās šo lapu???
  es tik paskatos, lai būtu jautrāk, jo par dažām lietām nāk smiekli!

 5. jautri Says:

  parēķināju, ka šo lapu nav apmeklējuši pat 0.01% Latvijas iedzīvotāju.
  kopējais apmeklētājus skaits 4000, bet to drošvien veido tikai daži cilvēki

 6. maikls Says:

  Nu re, ja jau mans blogs kādam ikdienu padara jautrāku, tad ar to vien bloga pastāvēšanai ir jēga un attaisnojums. Nemaz nevajag citu motivāciju. 🙂 Es jau arī šeit daru kaut ko tikai tāpēc, ka man tas sagādā prieku. Neveicu nekādu misiju un nenesu nekādus upurus sabiedrības labā.

 7. Ainars Says:

  To: JD
  Ir tādi teicieni: “Trekna gaļa un lieli vārdi mūtē nesprūst”, “Ar muti Rīgā, ar darbiem aizkrāsnē” u.c.
  Šis ir ne tikai sakarīgākais blogs, bet arī labākā mājaslapa par meteoroloģiju latviešu valodā.
  Un labi, ka nezini, kādi motīvi vada Maiklu. Iesaku arī nemēģināt to uzzināt- velti pazaudēsi laiku:) Es gan zinu, bet tā kā “mūsdienās cilvēki savas zināšanas cenšas nedāļāt, jo grib nopelnīt ar tām”, neteikšu -varbūt izdosies “uzvārīties” 🙂

 8. stratus Says:

  Tur nav nekā noslēpumaina, blogs tiek veidots vienkārši prieka pēc, tāpat, kā es veidoju savu mājas lapu meteo.times.lv, reizē tā ir iespēja parādīt zināšanas un datus citiem, izcelties ar savām zināšanām un tml.

 9. Jāņa faniem Says:

  Varu tikai izteikt atzinību cilvēkiem, kas aizstāv Jāni (parādība pati par sevi ir apsveicama)! Tikai no kā, no manām piezīmēm? Ne es uzbraucu viņam kā personai, ne kā citādi. Kāpēc visos citos meteo portālos dalībnieki (jo īpaši administrators, kurators) pārsvarā atbild uz jautājumiem, bet šeit tikai apmainās ar labiem vārdiem, kas neattiecas uz meteo? Iztiksim bez personīgiem apvainojumiem un indīgām replikām!
  Kur es lielījos ar kaut kādām SAVĀM zināšanām? Es tieši jautāju Jānim konkrētas lietas, bet konkrētas atbildes nav. Man nav nekādu zināšanu par Latvijas meteo, tāpēc vēlos ko vairāk uzzināt, ņemot vērā, ka LVĢMA nelabprāt dalās pat ar nespecifisku informāciju.
  Es zinu par EVRA. SYNOP kodus piešķir WMO, nevis LVĢMA. Šobrīd viena vienīga lidostas meteo stacija sūta datus gan EVRA, gan SYNOP kodos. LVĢMA piedalās vairākos projektos un sūta datus no vairākām savām m-st. dažādos kodos. Tā kā Jānis nenorādīja konkrētu saiti uz vietu, kur smēlās informāciju par pēdējiem 10 gadiem lidostā, nevaru saprast, ko tieši viņš tur redzēja. Vai tiešām nevienu neinteresē, par ko vispār ir runa?
  Par Spilvi bija dzirdēts, bet kādos gados (no… līdz). Kad tieši LVĢMA ir ņēmusi vērā lidostas m-st.? Jau pāris gadus pie Bioloģijas fakultātes ir uzslieta kaut kāda parodija. Kur un cik ilgi darbojās tikai LU m-st.? Ir taču pat klimatiskā norma izskaitļota uz šīs m-st. novērojumu bāzes. Varbūt kāds zina, kur tieši agrāk (Cariskās Krievijas laikā) veica novērojumus Rīgā, Jelgavā, Kuldīgā, Liepājā, Daugavpilī? LVĢMA nesen ziņoja, ka Daugavpilī m-st. tiek pārvietota uz pašvaldības ierādītu vietu. Ir kādas ziņas par šo pasākumu? Vai tāpat kā Rīgā, arī tur būs jāgaida netipiskas izmaiņas laikapstākļos?
  Mīļie latviešu nacionālisti, vai tiešām Jums ir tik grūti prast kādu citu valodu, izņemot dzimto? Tas, ka blogs ir latviski, vēl nav kvalitātes rādītājs.
  Man šķiet, ka Jānim ir potenciāls. Ielūkojoties šajā blogā, cerēju rast “что-то познавательное”, bet vīlos. Tas nav spriedums, bet gan mudinājums padomāt par sekām, kas rodas izplatot kaut kādu informāciju. Labi, nav misijas, bet kā ir ar atbildību… Vai tas šis viss ir tikai kārtējais joks mūsdienu melnā humora pasaulē.?

 10. Jāņa palīgam/-iem Says:

  Un lai Jūs atkal lieki nebārstītu pārgudrības. Lūdzu, konkrēti atbildiet (кто владеет информацией) uz šādiem jautājumiem par EVRA kodu Rīgas lidostai: kāds tas ir šobrīd, kāds bija pirms 10 gadiem?
  Vēl kas, es reti apmeklēju šo blogu, pavisam kopā tikai dažas reizes. Ir radusies sajūta, ka te mēdz iegriezties arī profesionāli meteorologi. Nu un tad parādījās naiva cerība, ka kāds varētu izskaidrot šādas tādas neskaidrības. Bet pieļauju, ka viņiem darba līgumos minēts aizliegums, izpaust “valsts noslēpumu”.

 11. maikls Says:

  Manuprāt, lielum lielajam vairumam cilvēku, tajā skaitā man, neinteresē ne 0,1 grāda atšķirība termometra rādījumos (ja nu vien tas nav absolūtais karstuma/aukstuma rekords), ne tas, vai temperatūra ir reģistrēta pašā lidostā vai pāris kilometrus tālāk, ne arī tehniska informācija par meteostaciju kodiem.

  Un meteoroloģijā sīkumi, manuprāt, nemaz nav svarīgi, jo visi dati tāpat ir aptuveni. Gaisa temperatūra mainās pa metriem visos virzienos, arī nokrišņu daudzumu un vēja stiprumu divas viena otrai blakus esošas meteostacijas reģistrēs dažādu, utt.

  Turklāt šis ir blogs; blogs pats par sevi ir dziļi personiska padarīšana, tajā tiek paustas konkrētā autora pārdomas un viņš publicē tikai to, kas pašam šķiet interesanti un/vai svarīgi. Man nemaz nav vēlēšanās izpatikt šim vai tam bloga lasītājam. Ja patīk, tad lasi, ja nepatīk, tad nelasi un netērē savu laiku un nebojā bloga autora un citu apmeklētāju garastāvokli.

 12. max Says:

  manuprāt Jānis pielika loģisku punktu diskusijai ar interesanto informācijas maniaku. Ja patīk – lasi un ņem, nepatīk… nu tad ej. Lai gan var jau arī rakstīt šādus šedevriskus komentārus, bet uz tiem, viennozīmīgi reakcija kļūs arvien vājāk. līdz šim vienkārši par meteo lietām ārpus Delfiem maz runāts, tādēļ sākumā likās tā dīvaini…


Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: