Jūnijs bijis ‘normāls’ mēnesis

LVĢMA savā mājas lapā šodien ir publicējusi atskatu uz laika apstākļiem Latvijā jūnija 3. dekādē. Dekādes vidējā gaisa temperatūra kopumā Latvijā bija 1,3 grādus zemāka par normu, visaukstākā diennakts bija 24. jūnijs, kad maksimālā gaisa temperatūra bija tikai +13..+18 grādi. Nokrišņu daudzums jūnija pēdējās 10 dienās kopumā atbilda normai, lai gan nokrišņu sadalījums, kā jau vasarās ierasts, bija ļoti nevienmērīgs: no 23% Skrīveros līdz 282% no normas Kolkā.

Jūnija otrajā dekādē vidējā gaisa temperatūra Latvijā bija 0,7 grādus zemāka par ilggadējiem rādītājiem, nokrišņu daudzums – 177% no normas. Savukārt 1. dekādē gaisa temperatūra bija 1,8 grādus virs normas, nokrišņu daudzums – gandrīz nulle.

Savelkot šos datus kopā, sanāk, ka mēneša vidējā gaisa temperatūra aptuveni atbilda normai, bet nokrišņu daudzums bijis pavisam nedaudz zem normas. Arī maija mēnesis temperatūras ziņā bija “normāls”, par to es rakstīju šeit, bet nokrišņu daudzums maijā bija ievērojami mazāks par normu. Pirms tam visi mēneši kopš gada sākuma bija siltāki nekā ierasts un ar lielāku kā parasti nokrišņu daudzumu. LVĢMA rakstā par laiku šā gada aprīlī tas ir atspoguļots grafikā.

3 Atbildes to “Jūnijs bijis ‘normāls’ mēnesis”

  1. bize Says:

    te nu bija globālā sasilšana!

  2. dancātājs Says:

    Kāda būs dziesmu svētku nedēļa? Karsīsim kā katru gadu?

  3. maikls Says:

    Diezin vai. Šobrīd izskatās, ka nākamā nedēļa būs pavēsa un šad tad, protams, gaidāms lietus. Bet vasarā, kad saule atrodas augstu, saulē un aizvējā vienmēr ir karsti. 🙂


Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: