Gaidāms vasarīgs laiks

Tuvākajās dienās būs silts laiks, taču vietām – visvairāk Vidzemē un Latgalē – gaidāms īslaicīgs lietus un pērkona negaiss. Vienīgi ceturtdiena būs vēsāka. Latvija atradīsies starp anticiklonu un zema spiediena apgabaliem, tādēļ arī saglabāsies visnotaļ nepastāvīgs un mainīgs laiks.

Trešdien gaiss sasils līdz +22..+24 grādiem, vēsāks būs piekrastes rajonos, jo vējš pūtīs no jūras (mēreni stiprs ZR vējš). Lietus maz iespējams, varētu uzlīt vietām austrumu rajonos.

Ceturtdien daudzviet – jo īpaši Vidzemē – iespējams lietus, vietām arī pērkona negaiss. Joprojām pūtīs mērens ZR vējš. Maksimālā gaisa temperatūra no +17 grādiem vietām Vidzemē līdz +22 grādiem dienvidu rajonos.

Piektdien vietām gaidāms īslaicīgs lietus un pērkona negaiss, gaisa temperatūra pakāpsies līdz +21..+25 grādiem. Sestdiena vēl varētu būt ļoti silta, bet pēc tam pie mums jau sāks ieplūst vēsākas gaisa masas, joprojām vietām gaidāms īslaicīgs lietus.

Saules ultravioletā starojuma indekss saglabājas vidēji augsts: 5-6 balles. Ūdens temperatūra upēs un ezeros šobrīd ir vidēji +18..+19 grādi, jūrā un līcī pie krasta – ap +17, 18 grādiem (vējam pūšot no jūras). Tuvākajās dienās ūdens temperatūra varētu paaugstināsies par 1-2 grādiem.

Viena atbilde to “Gaidāms vasarīgs laiks”

  1. stratus Says:

    Pirmo zibeni/pērkonu tikko novēroju uz Z no Jelgavas (aptuveni 15-20 km attālumā). Vairāki lokāli cumulonimbus mākoņi jau kopš 12:00 iet gar Jelgavu Z pusē, bet arvien pakāpeniski tuvojas Jelgavai, paplašinoties cumulonimbus joslai.


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: