Tuvākās nākotnes perspektīvas

Latvija, būtībā visa Eiropa šobrīd atkal ir ne ta īsti kāda anticiklona, ne ciklona ietekmē. Tuvākais spēcīgais anticiklons atrodas Atlantijas okeānā pie Rietumeiropas krastiem, kā arī virs Grenlandes. Tuvākais izteiktais ciklons atrodas starp Lielbritāniju un Īslandi, neliels ciklons ir arī uz austrumiem no Latvijas – Krievijā. Kopumā Eiropas dienvidu daļā vairāk dominē paaugstināta spiediena apgabals, Eiropas ziemeļu daļā – zema spiediena apgabali.

Tuvākajā laikā situācija mainīsies, laika modeļi vienprātīgi prognozē, ka jaunās nedēļas vidū virs Skandināvijas izvietosies anticiklons, uz rietumiem un austrumiem no tā atradīsies cikloni. Un modeļi vismaz šobrīd diezgan vienprātīgi prognozē, ka nākamajā nedēļas nogalē šis anticiklons atkāpsies uz ziemeļrietumiem.

Tātad Latvija visu laiku būs anticiklona austrumu, dienvidaustrumu malā, kur pūš ziemeļu vēji. Taču tas nenozīmē, ka ar tiem noteikti ieplūdīs auksts gaiss. Saule gaisu sasilda arī tālu uz ziemeļiem, un ir bijušas situācijas, kad karstums Latvijā vasarā ienāk ar ziemeļaustrumu vējiem. Auksts laiks vasarās parasti ir saistīts ar rietumu puses vējiem, kas atnes gaisa masas no Atlantijas okeāna, Ziemeļjūras, Norvēģu jūras un Baltijas jūras.

Taču šoreiz jāņem vērā, ka virs Krievijas atradīsies ciklons, un ja vēl anticiklons atkāpsies tālu prom, tad mūsu reģionā var sarasties daudz mākoņu, kas saulei neļaus sasildīt gaisu.

GFS šobrīd prognozē, ka visas nedēļas garumā Latvijā vismaz dažviet gaidāms īslaicīgs lietus un pērkona negaiss un ka no trešdienas līdz piektdienai maksimālā gaisa temperatūra būs +22..+25 grādi, vēsāks piekrastē, kur vējš pūtīs no jūras.

Runājot par tuvākajām dienām, šodien tikai dažviet var īslaicīgi uzlīt, bet pirmdien (it īpaši dienas otrajā pusē) īslaicīgs lietus iespējams visā valstī, vietām gaidāms arī pērkona negaiss un stiprākas lietusgāzes; otrdien lietusgāžu, šķiet, būs mazāk. Maksimālā gaisa temperatūra šajās trijās dienās būs ap +20 grādiem.

Plkst. 11:15
Gribēju piebilst, ka sestdienas vakarā Jēkabpilī diezgan pamatīgi lija; Daugavpilī sestdien nokrišņu daudzums sasniedza 10 mm, Alūksnē aizvadītajā naktī – 7 mm. Arī turpmāk nokrišņu sadalījums būs ļoti nevienmērīgs, jo lietusgāzes nesīs vietējie mākoņi, tas ir, mākoņi, kas veidosies uz vietas konvekcijas rezultātā (nevis kādas plašas nokrišņu zonas).

2 Atbildes to “Tuvākās nākotnes perspektīvas”

  1. viuks Says:

    Arī te ir Īslande, brrrr… nu kāpēc?

  2. stratus Says:

    GFS prognozē līdz pat +27 grādiem ceturtdien.


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: