Met Office sezonālā prognoze

Lielbritānijas nacionālais meteodienests Met Office šodien atjaunojis sezonālo prognozi pasaulei un vasaras prognozi Eiropai. Prognozē Eiropai teikts: “ZR-Eiropai mēs joprojām prognozējam biežākus nepastāvīga laika periodus nekā ierasts un nokrišņu daudzumu normas robežās vai virs normas. Turpretī lielā daļā Dienvideiropas un Austrumeiropas nokrišņu daudzums, visticamāk, būs mazāks par normu. Vidējā gaisa temperatūra lielā daļā Eiropas, visticamāk, būs augstāka par 1971.-2000. gada vidējiem rādītājiem, it īpaši dienvidaustrumu reģionos.”

Vidējās temperatūras prognozē Baltijas valstis ir iekļautas kategorijā “warm more likely”, nokrišņu prognozē Baltijas valstis nav iekļautas nevienā no 5 kategorijām, kas nozīmē – iespēja, ka būs slapjāks nekā ierasts, tiek prognozēta tikpat liela kā iespēja, ka būs sausāks nekā ierasts. Šīs prognozes attiecas uz nākamo 3 mēnešu periodu (jūlijs, augusts un septembris).

Modeļu ilgtermiņa prognozēs var saskatīt tendenci par labu siltākam laikam jūlija sākumā. Jūnijs ar siltumu mūs nav diez ko lutinājis, lai gan jūnija vidējā temperatūra, šķiet, ir bijusi atbilstoša normai jeb ilggadējiem rādītājiem. LVĢMA mājas lapā var apskatīt grafiku ar diennakts vidējo gaisa temperatūru Rīgā attiecībā pret jūnija normu.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: