Nedēļas nogalē brīžiem līs

Nedēļas nogalē virs visas Ziemeļeiropas atradīsies plaša zema spiediena sistēma ar vairākiem nelieliem cikloniem. Kā vienmēr šādās situācijās, gandrīz katrs modelis prognozē kaut ko citu – atšķirīgu mazo cikloniņu izvietojumu un līdz ar to atšķirīgu mākoņu un nokrišņu zonu izvietojumu un virzību, un tas nozīmē arī atšķirības vēja un mazliet arī gaisa temperatūras prognozēs.

Manuprāt, šādās situācijās nav vērts censties prognozēt detalizēti (piemēram, ka sestdien stiprs lietus un pērkona negaiss gaidāms austrumu rajonos, bet svētdien īslaicīgi līs Kurzemē un Latgalē). Prognozēt jau var, un visos laika ziņu portālos var atrast konkrētu prognozi katrai vietai, bet šādu prognozi, kura, visticamāk, pēc 6 stundām mainīsies un vēl pēc 6 stundām mainīsies vēl, var izmantot tikai tam, lai gūtu vispārēju nojausmu par gaidāmajiem laika apstākļiem.

Tātad šāda konkrēta prognoze nedod neko vairāk kā vispārēja un nekonkrēta prognoze. Otrs variants man patīk labāk, jo nekonkrēta prognoze skaidri pasaka, ka nav nekādas lielas skaidrības un tādējādi tā cilvēkos nerada maldīgu ilūziju, ka šāda skaidrība ir. Un tad arī nav vilšanās par nepareizu prognozi.

Atgriežoties pie tēmas: piektdien vietām gaidāms īslaicīgs lietus un iespējams pērkona negaiss, bet sestdien un svētdien – daudzviet. Maksimālā gaisa temperatūra piektdien vidēji +19..22 grādi, sestdien valsts lielākajā daļā varētu būt tikai +16..+20 grādi, bet svētdien, visticamāk, kļūs par 1-2 grādiem siltāks. Nepastāvīgs laiks gaidāms arī turpmākajās dienās.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: