Ir vēss, kļūs nedaudz siltāks

24. jūnijā virs Botnijas līča ziemeļiem atrodas ciklona centrs, virs Grenlandes, Ziemeļjūras un Centrāleiropas – augsta spiediena apgabals. Līdz ar to Skandināvijā un Baltijas valstīs gar anticiklona austrumu malu, kā arī gar ciklona rietumu un dienvidu malu ieplūst auksts gaiss no pašas Arktikas. Tas redzams kartē blakus, kur ar krāsām ir attēlota gaisa temperatūra aptuveni 1500 metru augstumā.

24. jūnijā pulksten 12:00 gaisa temperatūra Latvijā, saskaņā ar LVĢMA datiem, bija no +10,6 grādiem Kolkā līdz +15,1 grādam Bauskā. Visā valstī pūta DR, R vējš ar vidējo ātrumu 4-8 m/s, brāzmās vietām līdz 17 m/s.

Tuvākajās dienās šis ciklons attālināsies no Latvijas, tādēļ vējš pierims (25. jūnijā gan vēl gaidāms brāzmains rietumu vējš), vairāk spīdēs saule un no dienvidrietumiem ieplūdīs nedaudz siltākas gaisa masas. Trešdien valsts lielākajā daļā gaiss sasils vismaz līdz +16,+17 grādiem, turpmāk gaiss sasils vidēji līdz +18..+22 grādiem.

Kaut ko konkrētu man negribas prognozēt, jo atkal būs nenoteikta situācija – Latvija atradīsies starp nelieliem augsta un zema spiediena apgabaliem. Visticamāk, ka līdz nedēļas (un jūnija) beigām katru dienu būs gan saule, gan mākoņi un kaut kur uzlīs. Ļoti tipiska Latvijas vasara.

Plkst. 18:40
Jāņu diena patiešām izrādījusies ļoti vēsa: pulksten 15:00 gaisa temperatūra Kurzemē un praktiski visā Vidzemē bija tikai +11..+14 grādi, nedaudz siltāks bija valsts DA daļā, kur starp mākoņiem spīdēja saule. Pulksten 18:00 gaisa temperatūra bija no +10,5 grādiem Saldū līdz +15,7 grādiem Daugavpilī.

7 Atbildes to “Ir vēss, kļūs nedaudz siltāks”

 1. scAvenger Says:

  Prognoze par drēgnāko vasaras dienu, izskatās, piepildījusies pilnībā. Un vispār šī lapa ir ļoti vērtīga. Paldies!

 2. cumulus Says:

  Teikā max. temperatūra bija +16,6 grādi un tā reģistrēta plkst. 14:39.

 3. ABC Says:

  Labs, vērtīgs un interesants blogs. Tā turpināt!

 4. stratus Says:

  http://www.apollo.lv/portal/news/articles/130800
  Šis raksts ir maldinošs, jo Jelgavā (arī Ozoloniekos) nedaudz palaikam lija. Varbūt meteostacijas tuvumā nelija, tomēr vismaz citviet ievērojami lija.

 5. cumulus Says:

  to stratus

  Tajā rakstā rakstīts, ka naktī Rīgā esot lijis, bet pie manis Teikā nelija.
  Teikā pirmais lietus bija ap 9:00 no rīta, bet pēc īsa brīža tas beidzās.
  Vēlāk vakarā lietus sāka līt stiprāk. Manuprāt šajā rakstā vajadzēja rakstīt, ka gandrīz visās LVĢMA novērojumu stacijās ir fiksēts lietus nevis to, ka lietus ir bijis visā Latvijā.

 6. Anonīms Says:

  LVĢMA aģentūra tikai iedod informāciju. Rakstu raksta žurnālisti, kas visu sagroza pēc sava prāta!

 7. maikls Says:

  Protams, ka tā līšana vai nelīšana ir iedalīta pēc tā, vai meteostacijās laikā no 21:00 līdz 9:00 ir bijusi kaut viena lietus pile. Zīlāni (Jēkabpils) ir pieskaitīti pie vietām, kur lijis, bet reāli tikai dažas piles nakts otrajā pusē nolija. Bet šādi raksti rodas tāpēc, ka nezinošs žurnālists paņem sausus datus no LVĢMA un tad tos apaudzē ar savu stāstījumu. Reizēm tā top visādi brīnumi.


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: