Vēlreiz par laiku Jāņos

Tātad 23. jūnijā pāri Latvijai virzīsies aukstā atmosfēras fronte, atnesot īslaicīgu lietu, dažviet stipras lietusgāzes un pērkona negaisu. GFS pērkona negaisu Latvijā neprognozē (vismaz šobrīd): to var redzēt šajā lapā, tās apakšā izvēloties “Total Clouds, PrecipType” kartes. Lai gan potenciāls negaisam būs, it īpaši Latvijas dienvidu daļā.

Taču ESTOFEX aizvadītajā naktī sastādītajā prognozē ir teikts, ka 23. jūnijā “plaši pērkona negaisi virzīsies/ veidosies līdz ar fronti jau rīta stundās, un šie negaisi turpināsies dienā” un saistībā ar tiem pastāv postoša vēja risks (“widespread severe to damaging wind gust risk”). Līdzīgi kā sestdienai, arī pirmdienai tiek prognozēta neliela virpuļviesuļu iespēja.

Jāņem gan vērā, ka šis postošā vēja risks tiek prognozēts ļoti plašā teritorijā – visās Baltijas valstīs, daļā Baltkrievijas un Polijas, līdz ar to iespēja, ka aukstās atmosfēras frontes izraisīta lokāla vētra skars apdzīvotas vietas tieši Latvijā, nav liela. Bet, protams, piesardzība nekad nenāk par ļaunu.

Līgo vakarā aukstā atmosfēras fronte, visticamāk, jau būs šķērsojusi Latviju, tikai pašos austrumu rajonos arī vakarā vēl ir iespējami pērkona negaisi. Daži modeļi prognozē, ka jau 23. jūnija pēcpusdienā, sākot no rietumiem, parādīsies saule, kas gaisu sasildīs līdz +19..+22 grādiem. Jāņu naktī Kurzemē, nakts otrajā pusē arī centrālajos rajonos atkal vietām ir iespējams īslaicīgs ietus, bet katrā ziņā ne Jāņu vakarā, ne naktī nav gaidāms ilgstošs lietus.

Naktī pūtīs mērens DR vējš, kas nakts gaitā nedaudz pastiprināsies. Atklātas jūras piekrastē (it īpaši pie Liepājas) gaidāms stiprs vējš, tur gan Jāņu vakarā, gan naktī iespējamas brāzmas līdz aptuveni 20 m/s. Gaisa temperatūra naktī būs ap +10..+13 grādiem.

Jāņu dienā pūtīs brāzmains DR vējš un, tā kā tiek prognozēts pārsvarā mākoņains laiks, tad būs auksts: gaisa temperatūra dienā svārstīsies ap +12..+17 grādiem. Dienas gaitā daudzviet gaidāms īslaicīgs lietus. Izskatās, ka Jāņu diena varēs pretendēt uz drēgnākās vasaras dienas titulu.

2 Atbildes to “Vēlreiz par laiku Jāņos”

  1. stratus Says:

    R-pusē (Kurzemes pusē) no Jelgavas ļoti tālu redzami milzīgi konvekcijas mākoņi.

  2. cumulus Says:

    Negaisi ir attīstijušies-gan šī http://www.vaski.net/thunder/ukkonen2.htm
    gan arī šī zibeņošanas karte http://195.214.200.121/index.aspx?id=30 uzrāda negaisus Kurzemes pusē


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: