Sestdienas negaisa mākoņi

Piektdien negaisu Jēkabpilī nesagaidīju, varbūt sagaidīšu šodien. 🙂 Nokrišņu intensitāte un negaisi laikam ir divas visnepateicīgākās lietas, ko prognozēt. Vasarā šīs abas parādības ir cieši saistītas ar konvektīvo mākoņu veidošanos tepat virs Latvijas vai Latvijas tuvumā, un iepriekš ir ļoti grūti pateikt, cik intensīvi būs konvektīvie procesi. Šodien saule spīd vairāk nekā vakar, un saules sasildītajam gaisam ceļoties augšup, dienas gaitā attīstīsies gubu-lietus mākoņi, un vismaz dažviet vajadzētu būt arī pērkona negaisam.

ESTOFEX prognozē par sestdien gaidāmajiem negaisiem pirmo reizi šogad Latviju ir iekļāvis paaugstināta riska apgabalā, un virs Latvijas (izņemot Latgali) tiek prognozēts “low coverage of severe weather”. Tiek prognozēts, ka šur tur varētu izveidoties spēcīgi negaisa mākoņi, kuri var atnest lokālu spēcīgu krusu un lokālu vētru.

Modeļi vairāk nokrišņu prognozē pēcpusdienā centrālajos rajonos un vakarā valsts dienvidaustrumu daļā.

Plkst. 16:05
Radio SWH ziņo, ka jūrā pie Ventspils novērots neliels virpuļviesulis. Nelieli virpuļviesuļi jeb tornado šādos nestabilos laika apstākļos Latvijā droši vien nav nekāds lielais retums, taču reti gadās, ka tiem ir aculiecinieki un ka par tiem kāds ziņo.

Plkst. 16:45
Piezvanīju uz Salaspili un man pastāstīja, ka tur īsi pēc 14 bijis spēcīgs pērkona negaiss ar lieliem krusas graudiem. Jēkabpilī gan līdz šim ir bijis tikai lietus un brāzmains vējš.

Viena atbilde to “Sestdienas negaisa mākoņi”

  1. snake Says:

    Liepājai no DR nāk negaisa mākoņi


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: