Par laiku tuvākajās dienās

Šodien virs Skandināvijas atrodas ciklons (tas pats, kuram dots vārds Monika) un pie Īrijas veidojas jauns Atlantijas ciklons. Pārējā Eiropā valda plašs, taču vājš anticiklons, tas nespēj bloķēt ciklonus un tādēļ  tas nepasargās mūs no šī jaunā ciklona nestā lietus.

Svētdien pie mums būs vairāk jūtama anticiklona ietekme, taču Vidzemē un Latgalē ir iespējams neliels, īslaicīgs lietus, savukārt svētdienas vakarā Kurzemi jau varētu sasniegt minētā ciklona siltā fronte, kas arī nesīs nelielu lietu. Pūtīs mēreni stiprs rietumu vējš, saule gaisu sasildīs līdz  +19..+21 grādam, mazliet vēsāks būs Kurzemes rietumu piekrastē un Vidzemes piekrastē.

Naktī uz 23. jūniju ciklona siltās atmosfēras frontes ietekmē daudzviet gaidāms neliels lietus, bet, sākot no DR rajoniem, iespējams pērkona negaiss. 23. jūnijā, sākot no rietumu rajoniem, Latviju šķērsos aukstā atmosfēras fronte, nesot īslaicīgu lietu, lietusgāzes un pērkona negaisu. Dienas gaitā lielāki vai mazāki nokrišņi sagaidāmi visā Latvijā. Pūtīs mēreni stiprs vējš: sākot Kurzemes, DA, D vēju nomainīs DR, R vējš. Lietus laikā gaisa temperatūra pazemināsies līdz aptuveni +14 grādiem, bet maksimālā gaisa temperatūra gaidāma +18..+23 grādu robežās.

Sākot no rietumu rajoniem, šie lietus mākoņi pametīs Latviju, un, sākot no rietumiem, Jāņu naktī atkal vietām varētu parādīties īslaicīgs lietus. Jāņu naktī pūtīs mēreni stiprs DR vējš, gaisa temperatūra gaidāma ap +10..+12 grādiem.

24. jūnijs varētu būt auksta diena ar īslaicīgu lietu un diezgan stipru DR vēju, jo Latvija atradīsies uz dienvidiem no ciklona centra. Līdzīgs laiks gaidāms arī 25. jūnijā, tikai kļūs nedaudz siltāks un nokrišņu būs mazāk.

Viena atbilde to “Par laiku tuvākajās dienās”

  1. bush Says:

    paldies 🙂 fanātiski fantastisks resurss.


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: