Prognoze

Šodien virs Ziemeļjūras starp Lielbritāniju un Norvēģiju atrodas ciklona centrs, Skandināvijā valda zema spiediena apgabals, bet pārējā Eiropā dominē vāji izteikts augsta spiediena apgabals.

Minētais ciklons, kuram Berlīnes universitātes Meteoroloģijas institūts ir devis vārdu Monika, tuvākajā diennaktī savas pozīcijas īpaši nemainīs, bet nedēļas nogalē tā centrs virzīsies uz ziemeļiem, ziemeļaustrumiem. Tātad ciklona centrs atradīsies diezgan tālu no Latvijas, taču tā atmosfēras frontes vienalga mūs skars, atnesot lietu un vietām arī pērkona negaisu.

Monikas aukstā atmosfēras fronte Latvijas rietumu rajoniem pietuvosies jau naktī uz piektdienu, Kurzemē un pret rītu, iespējams, arī Zemgalē atnesot īslaicīgu lietu, varētu arī ducināt pērkons. Piektdien dienas pirmajā pusē lietus gaidāms galvenokārt Kurzemē un Zemgales rietumos, vēlāk arī tālāk uz austrumiem, galējos austrumu rajonos lietus gaidāms galvenokārt vēlā piektdienas vakarā un naktī uz sestdienu. Šoreiz, atšķirībā no lietainās sestdienas (14.06.) un otrdienas (17.06.), nokrišņu zona būs diezgan šaura un nesīs galvenokārt lietusgāzes un pērkona negaisu, nevis ilgstošu, vienmērīgu lietu.

Nakts uz piektdienu solās būt silta – gaisa temperatūra būs +11..+16 grādi. Piektdien maksimālā gaisa temperatūra gaidāma no +18 grādiem jūras piekrastē līdz +25 grādiem austrumu rajonos.

Sestdien Latviju no rietumiem šķērsos vēl viena fronte, atkal atnesot īslaicīgu lietu un pērkona negaisu: sestdienas rītā vietām Kurzemē, vēlāk dienas gaitā arī daudzviet citviet Latvijā. Gaiss jau būs vēsāks: naktī ap +9..+12, dienā no +17 Kurzemē līdz +21 Latgalē.

Svētdien Latvijā gar Monikas dienvidu malu ar mēreni stipru rietumu vēju turpinās ieplūst vēss gaiss, bet nokrišņu būs mazāk. Naktī gaisa temperatūra vietām pazemināsies līdz +8 grādiem, bet dienā gaiss sasils līdz +16..+21 grādam.

Kāds laiks būs Jāņos? Otrdien minēju, ka ciklons no rietumiem centīsies tikt līdz mums, un pašreizējās prognozes sliecas par labu ciklonam. GFS ir saveidojis visādus brīnumus – cikloniskus veidojumus – no sinoptiķu viedokļa tas ir interesanti, bet no Jāņu bērnu viedokļa gan laikam ne. 🙂 Citi modeļi arī šobrīd prognozē to, ka uz Jāņu nakti pie mums no rietumiem ciemos dosies lielāks vai mazāks ciklons.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: