Piektdienas negaisa mākoņi

ESTOFEX prognozē, ka Baltijas valstīs piektdien šur tur gaidāms pērkona negaiss (scattered thunderstorms) un pastāv iespēja, ka atsevišķās vietās negaiss atnesīs stipras vēja brāzmas un krusu. Šobrīd izskatās, ka lielākā negaisu iespējamība būs piektdienas pēcpusdienā rietumu un centrālajos rajonos. GFS un Lietuvas modelis pašreiz prognozē, ka stiprākās lietusgāzes (kuras visticamāk būs saistītas ar negaisa mākoņiem) gaidāmas piektdien pēc trijiem pēcpusdienā centrālajos rajonos. Negaisa mākoņi virzīsies no DR, R uz ZA, A.

Ceru pērkona negaisu sagaidīt arī savā pusē – Jēkabpilī. 🙂 Ja ne piektdien, tad varbūt sestdien.

20. jūnijā plkst. 15:25
Gaisa temperatūra piektdien pulksten 15:00 Latvijā bija no +13 grādiem valsts rietumu daļā (Saldū) līdz +24 grādiem Latgalē (Daugavpilī). Pēc temperatūras redzams, ka pāri Latvijai virzās izteikta aukstā atmosfēras fronte, tomēr spēcīgu negaisa mākoņu, šķiet, nav. Lielākie lietus mākoņi šobrīd atrodas virs centrālajiem rajoniem.

Plkst. 21:50
Nokrišņu daudzums līdz 21:00 Rīgā bija 5 mm, Valkā 7 mm, Saldū 14 mm, Liepājā 16 mm (naktī un dienā kopā). Jēkabpilī negaisa nebija.

5 Atbildes to “Piektdienas negaisa mākoņi”

 1. cumulus Says:

  Paskatoties satelītattēlā redzams, ka Latvijai tuvojas negaisa mākoņi un zibeņošanas kartēs redzams, ka negaiss ir bijis Kurzemē. Par labu negaisam bija siltā nakts, kad mainimālā gaisa temperatūrā Teikā nokritās līdz +17,1 grādam.

 2. nvk Says:

  tas nav labi 😦 man šodien izlaidums…

 3. bize Says:

  pulksteni redziet,bet pie manis sākas līšana.Negaisu pagaidām nemanu,bet brīžiem līst tīri brangi.Dzīvoju uz Kurzemes-Zemgales robežas

 4. stratus Says:

  Par laika apstākļiem Jelgavā turpmāk šeit, komentāros, nerakstīšu, jo (visiem zināšanai) to var atrast šai adresē: http://meteo.times.lv/noverojumi.htm.
  Ja kāds sīkāk vēlas zināt par laika apstākļiem Jelgavai, var man pajautāt. Šad un tad varu atgādināt par adresi citiem.

 5. stratus Says:

  Gribēju piebilst, ka izņēmums ir, ka varu rakstīt par paredzamajiem un iespējamiem laikapstākļiem, kā arī tiešajā brīdi, bet ne par jau bijušajiem, jo tie ir norādīti manā lapā.


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: