Cerīgas ziņas no LVĢMA

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas aģentūra (LVĢMA) savā mājas lapā ir publicējusi 2007. gada publisko pārskatu, to kā .doc datni var lejupielādēt šeit. Pārskata pēdējā lapā pie plānotajiem pasākumiem ir rakstīts: “palielināt sabiedrībai brīvi pieejamās informācijas apjomu Aģentūras mājas lapā”.

Ļoti ceru, ka runa, pirmkārt un galvenokārt, ir par meteoroloģisko novērojumu datiem. Būtu burvīgi, ja LVĢMA mājas lapā būtu pieejams līdzīgs informācijas apjoms kā Igaunijas Meteoroloģijas un hidroloģijas institūta mājas lapā. Igauņi ikvienam interesentam piedāvā praktiski visus novērojumu staciju datus ar minimālu laika nobīdi, sākot ar vēja virzienu, tā vidējo un maksimālo ātrumu, beidzot ar ūdens temperatūru, nokrišņu daudzumu un diennakts minimālajām/maksimālajām temperatūrām. Ikviens var apskatīt tos datus, kas interesē tieši viņu, gan pašreizējos datus, gan datus par jebkuru dienu un jebkuru stundu.

Lai, piemēram, es varētu uzzināt, kāds nokrišņu daudzums aizvadītajā dienā fiksēts Vidzemes meteostacijās vai kāda bijusi maksimālā gaisa temperatūra, man šobrīd ir jāzvana uz LVĢMA maksas tālruni un jācer, ka sev interesējošo informāciju varēšu uzzināt pietiekami ātri. Ja es tā darītu katru dienu, mēnesī būtu jāšķiras no 35 latiem, lai gan LVĢMA ir valsts institūcija un tiek finansēta no valsts budžeta.

Jāatzīst, ka jau tagad LVĢMA mājas lapā ir pieejama daudz plašāka meteoroloģiskā informācija nekā agrāk. Tie paši radara dati, kurus man patīk izmantot, par spīti tehniskajām ķibelēm. Igauņiem arī ir radars, bet tā dati tiek atjaunoti tikai divreiz dienā, nevis ik pēc 10 minūtēm kā LVĢMA mājas lapā (kad nav tehnisku vai citu problēmu). Bet, protams, vienmēr gribas labāk un vairāk. 🙂

Publicēts Pārdomas. 1 Comment »

Viena atbilde to “Cerīgas ziņas no LVĢMA”

  1. Digital1 Says:

    Pilnībā tev piekrītu šajā jautājumā!!!


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: