Šonedēļ līs vēl

Naktī uz trešdienu lietus mākoņi pamazām pametīs Latviju, vienīgi Vidzemes ziemeļos saistībā ar nelielu, bet aktīvu ciklonu virs Somu līča varētu turpināt līt. Šī ciklona dēļ trešdien Latvijā pūtīs mēreni stiprs rietumu vējš. Gaiss trešdien sasils vidēji līdz +19,+20 grādiem, nedaudz vēsāks būs piekrastē. Vietām gaidāms neliels, īslaicīgs lietus.

Ceturtdien virs Ziemeļjūras pastiprināsies ciklons, gar tā austrumu malu Latvijā no dienvidiem ieplūdīs nedaudz siltāka gaisa masas. Ceturtdiena varētu paiet bez ievērojamiem nokrišņiem, un gaiss dienas gaitā sasils līdz +20..+24 grādiem.

Piektdien Latviju no rietumiem varētu sasniegt minētā ciklona aukstā atmosfēras fronte – saistībā ar to atkal iespējamas stiprākas lietusgāzes un pērkona negaiss, bet pirms frontes ierašanās Latvijas austrumos gaiss piektdien sasils līdz +25 grādiem.

Nedēļas nogalē Latvija visticamāk atradīsies šī ciklona dienvidaustrumu malā. Daudzviet varētu īslaicīgi līt un ducināt pērkons, gaisa temperatūra dienas laikā varētu pakāpties līdz +17..+21 grādam.

GFS un UKMO šobrīd prognozē, ka 23. datumā Latvija atradīsies plaša, bet vāji izteikta anticiklona ietekmē (atmosfēras spiediens tā centrā ne augstāks par 1025 hPa jeb 768mm). Ja tā patiešām būs, tad ir pamatotas cerības uz sausu Jāņu nakti. Tomēr no rietumiem centīsies pietuvoties kārtējais ciklons, un šobrīd grūti spriest, vai ciklonam izdosies pieveikt anticiklonu un atnest lietu uz Jāņiem.

2 Atbildes to “Šonedēļ līs vēl”

  1. stratus Says:

    No Jelgavas D virzienā (uz Dobeles/Bauskas pusi) pirms pusstundas bija 3 spēcīgi zibens uzliesmojumi.

  2. cumulus Says:

    Vakar Teikā vēlā vakarā arī bija neliels pērkona negaiss(redzēti 4 zibeņi un dzirdēti vairāki pērkoni). Teikā kopumā vakar nolija 16,5 mm lietus.


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: