Sestdiena – lietaina

Šobrīd virs visas Austrumeiropas un Skandināvijas valda zema spiediena apgabali, un šāda situācija saglabāsies arī brīvdienās. Un šāda situācija ir ļoti nepateicīga laika prognozēšanai – pat ar visām modernajām tehnoloģijām un milzīgo datu apjomu nav iespējams precīzi prognozēt, kur izveidosies kārtējā jaunā ieplaka, kur un kā virzīsies nokrišņu zonas.

Tāpēc arī pēdējās laika prognozes tuvākajām dienām ir tik mainīgas un pretrunīgas. Daudzi droši vien būs pamanījuši, ka masu medijos vienu brīdi izskan prognozes, ka nedēļas nogalē Latvijā stipri līs, tad – ka nelīs nemaz. Tikai tagad modeļi beidzot ir kaut cik vienoti prognozēs par sestdienu – sākot no dienvidu rajoniem, gaidāms lietus. Kur līs maz un kur līs stipri – uz šo jautājumu gan modeļi joprojām sniedz atšķirīgas atbildes.

Šodien, piektdien, tikai vietām gaidāms īslaicīgs lietus, pūtīs lēns vējš un gaisa temperatūra paaugstināsies līdz +18..+22 grādiem. Naktī uz sestdienu gaiss atdzisīs līdz +8..+13 grādiem, lietus tiek prognozēts galvenokārt valsts rietumu daļā.

Sestdien praktiski visā valstī gaidāms lietus, vietām (drīzāk daudzviet) stiprs lietus. GFS un Polijas modelis lielāko nokrišņu daudzumu – līdz pat kādiem 30 milimetriem – šobrīd prognozē sestdien dienas laikā galējos austrumu rajonos. Savukārt Lietuvas modelis mērenus un stiprus nokrišņus sola valsts rietumu un centrālajā daļā. Igaunijas un Lielbritānijas modelis mērenu vai stipru lietu sola gan Latvijas rietumu, gan centrālajos, gan austrumu rajonos.

Svētdien tikai vietām varētu īslaicīgi līt. Sestdien gaisa temperatūra lietus laikā pazemināsies līdz aptuveni +13 grādiem, bet svētdien starp mākoņiem uzspīdošā saule gaisu sasildīs līdz +19,+20 grādiem.

Šāds nepastāvīgs laiks saglabāsies arī nākamajā nedēļā.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: