Par lietiem un negaisiem Latvijā

Sākšu ar to, ka ESTOFEX prognozē – pastāv neliela iespēja, ka virs Latvijas (un Igaunijas) šodien var izveidoties kāds spēcīgāks negaisa mākonis, kas lokāli var atnest stipru krusu un vēju.

Šorīt jūrā pie Ziemeļkurzemes reģistrēts negaisa mākonis, tagad mākoņi aktīvāk sāk veidoties virs Kurzemes un Zemgales rietumiem, to virzība ir uz ziemeļaustrumiem. Vislielākā negaisu un lietusgāžu iespējamība būs pēcpusdienā un vakarā. Sagaidāms, ka vismaz dažās vietās būs stipras lietusgāzes, krusas iespējamība man arī liekas diezgan liela, jo temperatūra atmosfēras augstākos slāņos ir salīdzinoši zema.

Naktī uz piektdienu mākoņi pamazām izklīdīs, un tur, kur debesis noskaidrosies un vējš norims, gaiss var atdzist līdz pat +2..+4 grādiem. Vairāki modeļi ir izskaitļojuši, ka piektdien atkal gaidāms lietus – galvenokārt Kurzemē, kur Lietuvas modelis prognozē stipras lietusgāzes, vēlāk arī centrālajos rajonos. Lielbritānijas modelis lietu piektdien prognozē lielā daļā Latvijas, Polijas modelis – praktiski nekur. 😀 Tad jau redzēs, kā būs.

Plkst. 10:20
Igaunijas Meteoroloģijas un hidroloģijas institūts ir izplatījis brīdinājumu par gaidāmiem negaisiem Igaunijā.

Ja Jūs interesē mākoņu/lietus/negaisu attīstība, tad iesaku ik pa laikam ieskatīties radara attēlā (tiek atjaunots ik pēc 10 minūtēm, ja vien nav kādas tehniskas problēmas), satelīta attēlu animācijā (atjauno ik pēc 15 minūtēm; ja attēlu palielina un pa to pārvietojas, izmantojot bultiņas, ir redzams jaunākais attēls) un kādā no kartēm, kas attēlo reģistrētos zibens uzliesmojumus, piemēram: euclid.org un StrikeStar.

3 Atbildes to “Par lietiem un negaisiem Latvijā”

 1. cumulus Says:

  Teikā vērojama intensīva torņveidīgu gubu mākoņu veidošanās. Ja tie turpinās veidoties tādā tempā tad negaiss vai vismaz stiprs lietus ir pat ļoti iespējams. Radars rāda, ka virs kurzemes vērojamas īslaicīgas lietusgāzes, bet zibeņošanas kartes virs Rīgas līča un Kurzemes uzrāda zibeņus. Cerēsim, ka būs kāds negaiss, jo pēdējais Teikā ir novērots 18. aprīlī.

 2. anonymous Says:

  “”temperatūra atmosfēras augstākos slāņos ir salīdzinoši zema.” Tā vēl var pārprast, kas domāts ar vārdu “atmosfēra”. Man šķiet, ka tu domāji troposfēru. Tāpēc jau daudzi maldās, domājot šo plāno slāni kā visu atmosfēru – ļoti nepareizi. Varbūt šo lasa nenobrieduši prāti, kas visu uztver nekritiski. Pacenties savu domu izklāstīt izglītojošāk!

 3. maikls Says:

  Delfos pamanīju šādu komentāru:

  Gunaars, 12.06.2008 23:29

  Šovakar Bolderājā bija spēcīgs vējš un gandrīz pusstundu krusa, visas māju apmales vēl joprojām klaj bieza sniega kārta ! Vai tie nav nokrišņi ?

  (adrese)


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: