Eiropā kļūst vēsi

Atlantijas okeānā starp Grenlandi un Spānijas ziemeļiem atrodas anticiklons, savukārt virs Skandināvijas joprojām atrodas plašs zema spiediena apgabals. Tas nozīmē, ka gar anticiklona austrumu malu un ciklona rietumu malu Eiropā ieplūst aukstākas gaisa masas no ziemeļiem, it īpaši Lielbritānijā un Centrāleiropā.

Vēl otrdien, 10. jūnijā, Vācijā gaisa temperatūra pakāpās līdz +30 grādiem, bet šodien un nedēļas nogalē nebūs siltāks par +20. Lielbritānijā šodien un tuvākajās dienās būs vēl vēsāks: ja valsts dienvidos gaisa temperatūra sasniegs +16 grādus, tad ziemeļos (Skotijā) maksimālā gaisa temperatūra būs tikai +8..+12 grādi, – šāda temperatūra tur vērojama tajos pašos platuma grādos, kuros atrodamies mēs.

Arī Eiropas dienvidos, salīdzinot ar citām vasarām, šajā nedēļas nogalē būs vēss laiks – gaisa temperatūra lielākoties pakāpsies tikai nedaudz virs +20 grādu atzīmes, vienīgi Pireneju pussalas dienvidos un galējos Eiropas dienvidaustrumos būs siltāks.

Viena atbilde to “Eiropā kļūst vēsi”

  1. anonymous Says:

    D-Eiropā katru vasaru mēdz būt periodi ar visai zemu T, jo īpaši Ibērijā, Balkānos, retāk Grieķijā. Gan Baltijā, vecajās ES valstīs +10… +15 var būt jebkurā vasaras mēnesī, tāpat kā stabili virs +30.


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: