Būs mēreni silts, vietām uzlīs

Ciklons, kas sagādāja stipru vēju pagājušā diennaktī, pamazām zaudē savus spēkus, un tā centrs pārvietojas tālāk uz ziemeļiem. Šodien gan vēl pūš brāzmains vējš, tas vairāk saistīts ar minētā ciklona auksto atmosfēras fronti un tās radīto zema spiediena ieplaku virs Baltijas jūras. Šodien vietām īslaicīgi līs, gaisa temperatūra pēcpusdienā svārstīsies no +14 līdz +19 grādiem.

Arī ceturtdien vismaz vietām – cerams, ka daudzviet – īslaicīgi līs, dažviet ar pērkona negaisu; stiprākas lietusgāzes tiek prognozētas Kurzemē, Vidzemē un arī Rīgas apkārtnē. Naktī gaiss atdzisīs līdz +8..+12 grādiem, maksimālā gaisa temperatūra ceturtdien gaidāma no +15 grādiem jūras piekrastē līdz +20 grādiem Latgalē.

Naktī uz piektdienu, debesīm skaidrojoties, gaisa temperatūra var pazemināties līdz +1..+6 grādiem, tātad uz augsnes iespējamas salnas. Dienā gaiss sasils līdz +19..+22 grādiem. Lietus maz iespējams.

Naktī uz sestdienu un sestdien Latvijas austrumiem, sagaidāms, pietuvosies no dienvidiem nākošs ciklons. Pašreizējās prognozes ir tādas: šī ciklona nestais stiprais lietus vai nu skars Latvijas austrumu daļu vai arī paies garām. GFS šobrīd prognozē, ka šī nokrišņu zona Latvijai paies garām un nedēļas nogalē būs daļēji mākoņains laiks, vietām īslaicīgi uzlīs, gaiss sasils vidēji līdz +18.+21 grādam, bet naktīs dažviet joprojām iespējamas salnas zāles virskārtā.

Tad jau redzēs, kā būs. 🙂 Man personīgi šāda nenoteiktība itin labi patīk – man patīk sekot līdzi prognožu izmaiņām un tad redzēt, kas no tā visa piepildās un kas ne. Es gan saprotu, ka lielākā daļa cilvēku vienkārši grib zināt, kāds laiks gaidāms nedēļas nogalē, lai varētu ieplānot braucienu uz Jūrmalu, pikniku dārzā vai tamlīdzīgi. Bet apstākļos, kad laiku nenosaka stabils anticiklons, precīzas un nemainīgas prognozes 3-4 dienām uz priekšu nav iespējamas.

15 Atbildes to “Būs mēreni silts, vietām uzlīs”

 1. anonymous Says:

  5 grādu robežās, jo īpaši pa visu Latviju, nav grūti paredzēt laikapstākļus 3-4 dienām. Šoreiz aktuālāk būtu informācija par lietu. Vismaz es iesaku cilvēkiem turpināt laistīt savus dārzus, kādas plantācijas ar laistīšanas sistēmām.

 2. bize Says:

  zeme brēc pēc lietus…

 3. maikls Says:

  Šodien vietām, varētu pat teikt, ka daudzviet, ir īslaicīgs lietus, arī Rīgas apkārtnē. Skat. radara datus: http://www.meteo.lv/OPSIS/radars/radars.png

 4. weather Says:

  Jelgavā pirm plkst. 12:00 beidzot nolija īslaicīgs lietus, dienas gaitā paredzu vēl vismaz 1 īslaicīgu lietus mākoni. Vietām Ziemeļvidzemē bijis arī zibens, to uzrāda kartes.

 5. cumulus Says:

  Teikā arī lija īslaicīgs lietus. Radars rāda, ka iespējams varētu līt vēl. Paskatoties zibeņošanas kartes redzams, ka daudzviet Latvijā ir novēroti zibeņi, bet īpaši intensīva zibeņošana ir virs somu līča un Igaunijas.

 6. maikls Says:

  Es gan nevienā kartē neredzu, ka Latvijā būtu reģistrēts negaiss. Ja Jūs runājat par šo lapu – http://www.vaski.net/thunder/ukkonen2.htm – tad tur, kā es saprotu, cita starpā attēloti arī potenciālie negaisa mākoņi, kas ne vienmēr tādi ir.

 7. cumulus Says:

  Es domāju gan jūsu pieminēto adresi, gan šo te-http://195.214.200.121/index.aspx?id=14
  par potenciālajiem negaisa mākoņiem es nezinu(nespēju saparast kas tie par baltiem riņķiem uz kartes?).http://www.vaski.net/thunder/ukkonen2.htm – man liekas, ka tajā kartē ir atzīmēti tikai zibeņi(arī tie, kas uzplaiksnī mākonī un nav redzami).

 8. weather Says:

  Nē, par to lapu es nerunāju. Es īsti nesaprotu, kas tur attēlots, mauprāt tur ir daudz nepatiesības, tāpēc to lapu pārsvarā neņemu vērā.
  Šeit gan ticamāk http://195.214.200.121/index.aspx?id=14
  Arī šeit, tomēr tur ne vienmēr tiek uzrādīti visi negaisi http://meteocentre.com/lightning/

 9. bize Says:

  Kurzemes/Zemgales robežā uznāk mānīgi mākoņi,bet ir tikai pavisam neliela smidzināšana 😦

 10. weather Says:

  >>cumulus
  ja zibens nav redzams (un kaut vai tikai mākonī uzplaiksnī), tad vismaz pērkons parasti ir dzirdams dienas laikā

 11. cumulus Says:

  Teikā pāris reizes pamatīgi, bet īslaicīgi nogāza lietus. Nokrišņu mērītājs uzrādija 1,6 mm. Izskatās, ka līs vēl.

 12. weather Says:

  Jelgavā, var teikt, ka pagaidām bijis tikai “kaķa ņaudiens”

 13. maikls Says:

  Jēkabpilī arī – tikai dažas piles vakarā.

 14. weather Says:

  Jelgavā vairākkārtīgi lija, 2 reizes pat diezgan stipri, taču ļoti īslaicīgi. Ar tādu nokrišņu daudzumu krietni par maz, lai pietiekami veldzētu zemi, tātad “kaķa ņaudiens”

 15. anonymous Says:

  Ja kas, parasti saka “kaķa mīziens”. Tomēr runa ir par šķidrumu, nevis skaņu.


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: