Sausumam saskatāms gals

Sausā laika periods tuvojas beigām, turpmāk cikloni Latvijai atnesīs lietu. Cikloni laika apstākļus diktēs ne tikai šonedēļ, bet, visticamāk, arī visu nākamo nedēļu. Tiesa, lietum galvenokārt būs īslaicīgs un vietējs raksturs. Debesis brīžiem skaidrosies – dienas laikā tas nozīmē straujāku gaisa sasilšanu, nakts laikā – straujāku atdzišanu.

Šodien un rīt brāzmainā vēja dēļ situācija ar mežu degšanu vēl pasliktināsies. Šobrīd meži deg vairākās vietās Jūrmalā un Rīgas apkārtnē, kā arī citviet. Stiprais DR vējš uguns izplatību var ievērojami paātrināt un veicināt jaunu ugunsgrēku rašanos. Šodien pēcpusdienā un vakarā vēja ātrums brāzmās valsts rietumu un centrālajos rajonos var sasniegt pat 20 m/s. Naktī vējš nedaudz pierims, bet trešdien atkal gaidāmas dažas stiprākas DR, R vēja brāzmas.

Nokrišņiem pagaidām būs lokāls raksturs. Šovakar un naktī uz trešdienu varētu uzlīt Kurzemē un Vidzemē. Trešdien un ceturtdien īslaicīgs lietus varētu skart plašāku teritoriju, iespējams arī pērkona negaiss. Nedēļas nogalē ar ciklonu, kas mums tuvosies no dienvidiem, tiek prognozēts arī stiprāks lietus, bet ne visā Latvijā.

Kaut ko precīzu nokrišņu ziņā ir grūti prognozēt – kas to lai zina, kā tieši pārvietosies ciklons, kā izvietosies atmosfēras frontes, cik lieli gubu mākoņi izveidosies. Piemēram, pirmdien Jēkabpilī ap trijiem četriem pēcpusdienā bija vērojami tumši, iespaidīgi gubu mākoņi, taču lietu pilsētai tie nenesa. Iespējams, ka kaut kur tālāk uz austrumiem vai dienvidiem lietus nolija.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: