Laika prognoze

Šķiet, ka no cikloniem, kurus pieminēju vakar, lielā daļā Latvijas būs vairāk sliktuma nekā labuma. Lietus gaidāms tikai vietām, taču vējš gan pūtīs stipri, un tas šajā sausumā un mežu degšanas laikā noteikti nav nekas labs.

Šodien stiprākās vēja brāzmas gaidāmas Vidzemē un arī Latgalē, Kurzemē vējš būs mērenāks. Lietuvas modelis Vidzemē un Latgalē šodien pēcpusdienā sola rietumu vēja brāzmas līdz pat 18-20 m/s. Atmosfēras spiediena gradients nav tik liels, lai tā ietekmē vējš būtu tik stiprs, taču tā kā sava loma būs konvekcijai, tad viss var būt. Dienā gaidāms samērā saulains laiks, tomēr ir neliela iespēja, ka austrumu rajonos vietām būs īslaicīgs lietus. Maksimālā gaisa temperatūra būs no +18 grādiem Kurzemes rietumu un Ziemeļvidzemes piekrastē līdz +25 grādiem DA rajonos.

Naktī uz otrdienu vējš būs norimis, lietus nav gaidāms. Gaiss atdzisīs līdz +6..+10, jūras piekrastē +13 grādiem. Otrdien caur mākoņiem spīdēs saule, pēcpusdienā vai vakarā Kurzemē un Vidzemes rietumdaļā varētu uzlīt. Pūtīs spēcīgs DR vējš, kas valsts rietumu un centrālajos rajonos būs stiprāks nekā šodien, pēcpusdienā iespējamas brāzmas līdz 20 m/s. Maksimālā gaisa temperatūra no +17..+22 grādiem Kurzemē un Vidzemes ziemeļrietumos līdz +23..+25 grādiem citviet Latvijā.

Naktī uz trešdienu un trešdien vietām gaidāms īslaicīgs lietus, joprojām pūtīs pastiprs DR vējš. Maksimālā gaisa temperatūra trešdien būs tikai +15..+19 grādi. Līdzīgi laika apstākļi gaidāmi arī ceturtdien.

4 Atbildes to “Laika prognoze”

 1. anonymous Says:

  Kāds Lietuvas modelis? Vispār zini, ko kurš izmanto? Pat Krievijas nacionālajam meteo dienestam nav sava modeļa. Cik zinu, tad Vācijai (kaut kas nebaudāms), Francijai (ciešams), UK (labs), Japānai (neder Eiropai) un ASV (nav analogu) ir kaut kas savs. Krievija izmanto aizvēsturisko britu modeļa versiju, kuru lepni sauc par savu “Krievijas modeli”. Patiesībā viņi (un LVĢMA) vairāk izmanto ansambli, nevis vienu konkrētu modeli. Viennozīmīgi, mazās valstis NAV spējīgas radīt globālo prognozēšanas modeli, bet vai ir jēga no lokāla mēroga… diez vai. Ja leiši, poļi kaut ko samiksējuši, tad tas vēl nenozīmē, ka viņiem ir patentēts modelis. Pat Ungārija vēl nesen izmantoja franču modeli.

 2. maikls Says:

  Par leišu modeli es saucu šo: http://www.meteo.lt/skaitmenine_prog_lt.php
  Par igauņu modeli es saucu šo: http://www.emhi.ee/index.php?ide=14,111

  Loģiski, ka šie un daudzi citi modeļi ir balstīti uz citiem, tie nav nekas unikāls, bet tā kā tie ir pielāgoti katrai konkrētai valstij un sniedz prognozi lielā izšķirtspējā konkrētai valstij (reģionam), tad es tos ērtības labad saucu par Igaunijas, Lietuvas, Polijas utt. modeļiem. :)) Nianses un teorija, kas stāv tiem apakšā, mani neinteresē, neesmu tik gudrs, lai tajā iedziļinātos un no tā visa kaut ko saprastu; mani interesē tikai praktiskais labums, ko dod šie modeļi. 🙂

 3. anonymous Says:

  “Nianses un teorija, kas stāv tiem apakšā, mani neinteresē, neesmu tik gudrs, lai tajā iedziļinātos un no tā visa kaut ko saprastu”
  Ar šo vajadzēja sākt.
  Bet ja pa tēmu, tad abi tevis minētie modeļi būtībā ir HIRLAM produkti. Būtu to uzrakstījis, uzreiz visiem būtu skaidrs, ka kaimiņi nav nemaz tik gudri vai pārāki par Latviju, kura var izmantot ECMWF modeļa priekšrocības.

 4. Lietuvis Says:

  Sveiki,

  http://www.meteo.lt/skaitmenine_prog_lt.php

  Some meteograms for Latvian cities have been added:

  http://www.meteo.lt/skaitmenine_prog_eu_miest.php

  Ryga, Bauske, Jelgava, Daugpilis, Ventspilis ir Jūrmala.

  More global views on the weather are also available at

  http://www.orugidas.lt

  Linkėjimai iš Lietuvos 🙂


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: