Tuvojas izmaiņas

Šodien, kā jau minēju iepriekš, Latviju no ziemeļaustrumiem šķērso neliela aukstā atmosfēras fronte un ar to saistīta zema spiediena ieplaka. Līdz ar to valsts ZA daļā šodien ir par pāris grādiem vēsāks nekā vakar, ir arī šādi tādi mākoņi, taču iespēja, ka tie atnesīs lietu, ir niecīga (konvekcija visspēcīgākā būs pievakarē dienvidu rajonos).

Savukārt naktī uz svētdienu un svētdien Latviju no ziemeļiem šķērsos augsta spiediena ieplaka. Līdz ar to būs lielākoties skaidrs laiks ar lēnu vēju. Minimālā gaisa temperatūra naktī no +2 grādiem Alūksnes pusē līdz +9 vietām Rietumlatvijā, maksimālā gaisa temperatūra dienā: no +21 austrumu rajonos līdz +26 Kuldīgas un Skrundas pusē.

Naktī uz pirmdienu un pirmdien no Botnijas līča uz austrumiem virzīsies ciklons, tā ietekmē pie mums pirmdien gaidāms pastiprāks rietumu vējš, taču lietus gan ne. Naktī gaiss atdzisīs līdz +9..+13 grādiem, dienā temperatūra gaidāma no +17 grādiem jūras piekrastē (Liepājā un Ventspilī) līdz +26 grādiem DA rajonos (Daugavpilī), Rīgā +24 grādi. Jāpiebilst, ka brāzmainais vējš pirmdien var būt bīstams – ja kaut kur degs meži, tad vēja ietekmē uguns var izplatīties lielā ātrumā.

Otrdien-trešdien Latvijai no rietumiem pietuvosies plašs Atlantijas ciklons. Pagaidām nav skaidrs, cik tālu uz austrumiem ciklons tiks – varbūt apstāsies virs Skandināvijas, varbūt tā centrs nonāks līdz mums. Bet mazāks vai lielāks lietus nākamnedēļ ir gaidāms, un arī dienas kļūs vēsākas.

6 Atbildes to “Tuvojas izmaiņas”

 1. weather Says:

  “..ir arī šādi tādi mākoņi, taču iespēja, ka tie atnesīs lietu, ir niecīga (konvekcija visspēcīgākā būs pievakarē dienvidu rajonos)…” Pilnīgi nepiekrītu. Jau tagad no Jelgavas redzams, ka austrumu pusē viedojas milzīgi gubu mākoņi (pat cumulonimbus). Turklāt visur D-rajonos nebūs spēcīgākā konvekcijas. Iespējams, ka Zemgalē tās pat nebūs vispār, jo vējš joprojām pūš no Z – no jūras līča.

 2. maikls Says:

  Prognozes ir tikai prognozes. 🙂 Uz frontes līnijas veidojas gubu mākoņi – cik lieli, vai tie spēs sagādāt lietu/negaisu – to iepriekš ir grūti prognozēt; lielākā daļa modeļu, cik esmu skatījies, šodien Latvijā neprognozēja nekādus nokrišņus. Poļu modeļi gan prognozē lokālas lietusgāzes.

 3. maikls Says:

  Uz dienvidaustrumiem no Rīgas ir dažas lokālas lietusgāzes, radara attēlā var redzēt.

 4. anonymous Says:

  Nevajag aizrauties ar radaru, jo tas arī kļūdās, turklāt visai stipri. Biežāk gan iespējamā kļūda ir nokrišņu neuzrādīšana, bet mēdz būt arī otrādi.

 5. maikls Says:

  Tāpēc es parasti vispirms skatos satelīta attēlu, tikai tad radaru. 7. jūnijā satelīts uzrādīja smukus mākoņus un radars tajā pašā vietā uzrādīja lietusgāzes. Un vēl tur tika reģistrēts zibens.

  Kaut gan parasti arī bez satelīta palīdzības var atšķirt, kad radars melo un kad ne, jo nokrišņu intensitātes “faktūra” atšķiras.

 6. anonymous Says:

  Tu nesaprati. Iet pāri fronte, radars uzrāda stipru un ilgstošu lietu, pat http://www.hobitus.com/ rāda, taču uz zemes nav ne miņas no lietus, viss sauss simtiem kv. km platībā. Teorētiski jo tālāk no paša radara, jo neprecīzāk tas darbojas. It kā varētu ticēt rādiusā līdz 100 km, taču manis minētais gadījums bija tieši šajā rādiusā. Austrālijai un britiem ir vizuāli prastāki radaru attēli, taču laikam ticamība ir lielāka. Ne redzamie, ne infrasarkanie satelītu attēli neliecina par nokrišņu esamību. Tāpat kā 2002. vasarā, arī šogad draudīgi mākoņi (pat pāri 10 km augstumam) atnes vien 3-5 piles.


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: